Lista ocen Peugeot 406 (509) - Silnik

Na liście zabraknie 444 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ziomek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
zaczynając 90 KM to za mało na tak duży samochód i tak dużą masę. przez to ma słabe przyspieszenie, klekot silnika jest nie fajny, prawie jak w traktorze, 1 i 2 biegu nie ma wcale, zaczyna jechać dopiero jakoś na 3 biegu
~Golden
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Ciezko porownac mi ten silnik z wersjami 2 i 3 litrowymi, bo nimi nie jezdzilem ale 158km do samochodu o wadze niecale 1400kg w zupelnosci wystarcza. Latwo wchodzi na obroty i w szerokim ich zakresie jest dynamiczny.
~Woody
Kombi 2.2 HDi 133KM 98kW
póki co nie miałem kłopotów, silnik pracuje równo, nie wiem tylko dlaczego, ale prędkość maksymalna to około 170 km/h. Do 150 rozpędza się szybko, 150-170 trochę słabiej ale widocznie i gdy osiąga 175 nagle robi się koniec
~radziej
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
niezawodny lubi predkosc wtedy mniej pali deliukatny na brodne paliwo poza tym kultora pracy byla do czasu przy 584 000 km czasem czuc poszarpywanie ale nie powiem zlego slowa poniewaz to auto nie ma ze mna lekko wytrzymuje wiele
~Mazi
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
W moim egzemplarzy jest silnik EW10J4 czyli tak naprawdę 138 KM, doskonale współpracuje z instalacją gazową, do tego dobra dynamika i elastyczność, moim zdaniem idealny silnik do tego samochodu, bo spalanie również jest bardzo niskie
~sklep@teleskopowo.pl
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Moc, elastyczność i dobre przyspieszenie, czego chcieć więcej. Silnik pracuje bardzo cicho na niskich obrotach. To jest jednak silnik, który lubi jednak się \"wyszaleć\" więc kręcenie go do wysokich obrotów jest nawet zalecane ;)
~Tomek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Malo ktory silnik chodzi tak jak HDI w Peugeocie ,wiem co mowie bo jestem mechanikiem.. Peugeot jest jedynym samochodem ktorego zaluje ze sprzedalem a dzis juz takich egzeplarzy w takim stanie i wyposazeniu na allegro niema.
~Boro_89
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Bardzo udany silnik - cichy, dynamiczny, a przede wszystkim oszczędny! Bardzo elastyczny (turbina włącza się już od 1500-1600 obrotów na minutę). Zapomnijcie o redukowaniu biegów przy wyprzedzaniu, w tym aucie jest to zbędne. :)
~uzytkownik 406
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Silnik 1.8 bardzo dobrze sobie radzi. Trzeba jednak pilnować odpowiednich obrotów. Przy wyższych obrotach (ponad 4 tys) robi się trochę głośniej. Ze względu na elastyczność silnik 2.0 lub HDI może byłby bardziej odpowiedni.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Człek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Silnik jest rewelacyjny! Cichy,, równiutko mruczy, zrywny, bez problemowy. Super. Często podróżuje w góry, trochę obawiałem się czy da sobie tam radę. Jednak moje obawy były całkowicie niepotrzebne, on chyba tez pokochał góry hehe!