Lista ocen Peugeot 406 (509) - Silnik

Na liście zabraknie 444 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Beder
Kombi 2.2 HDi 133KM 98kW
Po tej pojemności można by się więcej spodziewać. Na \"polskie\" ropie idzie super dopiero powyżej 2200-2500 obr/min. Jak zatakowałem w Austrii i idzie jak burza od samego dołu. SUPER motor na długie trasy, w miescie elastyczny, ale niedogrzany na krotkich trasach - szczególnie w zimę.
~ROBERTu
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Zadbany pracuje cicho, równo i bardzo elastycznie, na najwyższym biegu można jechać miejskie 50 km/h ale w razie potrzeby nawet powyżej 150 km/h. Najwyższy moment obrotowy między 2300 a 3000 obr/min. i najwyższa moc (ok.110 KM) przy 4000 obr/min. zapewnia spokojną jazdę, jak z automatyczną skrzynią biegów.
~mg407
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
90KM to troche malo jak na 1.4 tony, ale przy normalnej jezdzie zupelnie wystarczajaco. Spod swiatel scigac sie nie radze, za to pod gore przyspiesza sprawnie do 150 km/h. Przy odpowiedniej technice jazdy da sie plynnie i bezstresowo wyprzedzac. Wydaje bardzo przyjemny, miekki i gleboki dzwiek.
~Aragorn
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nie mam już ambicji sportowych. Dla mnie wystarczający, zarówno jeżeli chodzi o elastyczność jak i przyspieszenia. Stosunkowo niskie zużycie paliwa to kolejny plus. Dałbym mu 5 ale od ok. 90 tys. zaczął brać olej i to sporo. Podobno wszystkie tak mają ale coś mnie to nie przekonuje.
~Peżooo
Coupe 2.0 16V 132KM 97kW
Co do silnika mógłbym się rozpisywać. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Pancerna jednostka najlepsza dla tej budy. Oleju nie pije, chodzi przyjemnie i nie psuje się. Części nie są drogie bo pasują od innych modeli czy to peugeota czy citroena. Chętnię wrócę do niego.
~takanahana
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Silnik spełnia wszystkie oczekiwania, nie ma mowy o sportowej jeździe, ale jest wystarczająco dynamiczny, przy rozsądnym spalaniu. Bez zarzutu. Samochód (jak się okazało) kupiłem ze zużytymi świecami, żadna nie działała. Mimo to silnik odpalał przy -18 stopniach.
~Jerry
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Miałem okazję jeździć Fabią 1.9 tdi 105km, 2.2 hdi deklasuje tdi pod względem kultury pracy i elastyczności. Mając na względzie to, że skoda jest słabsza o 30km ale lżejsza o 250kg od 406, muszę przyznać także w kwestii osiągów górą jest hdi. Tdi za to mniej pali.
~tiamo
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Mocny, czasami za mocny jak na napęd na przednie koła. Co do spalania silników powyżej 2.5l panuje opinia że piją jak smoki. Bzdura wymyślona przez ludzi którzy po prostu nie mają jaj żeby kupić takie auto, albo zabroniła im żona :-). Pracuje równiutko, ale nie lubi taniego paliwa.
~pytanie@data.pl
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Silnik Fajny, po zmiane układu wydehcowego i chiptuningu wyszło 225KM i 305NM, a to przekłada sie na fajne osiągi. 0-100 6sekund, 0-200 21sekund V-MAX 255km/h. Tak wiec jak widac, konkretna maszyna, chociaż szkoda, że nie wsadzali troche mocniejszych silników w standardzie...
~Mirosław Z.
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Po przebiegu ok. 100000 km zamontowałem w profesjonalnym warsztacie instalację gazową Landi Renzo. Parametry silnika nie uległy zmianie, a nawet zużycie gazu jest podobne do benzyny, pod warunkiem profesjonalnej obsługi. Obecnie zużycie oleju na 15000 km jest ok. 0,5 litra.