Lista ocen Peugeot 407 SW (118) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcel
SW 3.0 V6 24V 211KM 155kW
6 biegowa skrzynia co przekłada się na oszczędności spalania zwłaszcza w trasie. Wytrzymała, pod warunkiem że ktoś jej nie katował na zimnym i zmieniał olej, bo ASO nie zalecało wymiany, chociaż producent skrzyni już tak. Kultura pracy mogła by być ciut lepsza, natomiast działa dosyć szybko. Reaguje dobrze na kick down, jest też możliwość zmiany ręcznej. Wymiana oleju bajecznie prosta i tania. W razie awarii można samemu wymienić blok...
~jumper19
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Stanowczo za krótki pierwszy bieg! W zasadzie nie da się dobrze przyspieszyć z miejsca bo natychmiast mamy 3tys obr/min i trzeba zmieniać na 2. Wady pierwszego biegu bilansuje dobra "6tka" pozwalajaca na całkiem oszczędną i dość dynamiczną jazdę prędkościami autostradowymi. Praca lewarka zmiany biegów zaledwie dość poprawna. Nie ma problemów ze zmianą przełożenia, jednak bez przyjemności (jak choćby w Volvo V50 z tym samym silnikiem)
~Patryk
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Skrzynia jest dość długa, bardzo przyjemna w trasę. W mieście natomiast nie jest ciekawie. Nieproporcjonalnie krótka jedynka, w stosunku do długiej dwójki. Mimo "przeciągnięcia" auta przy ruszaniu spod świateł na jedynce, po wbiciu dwójki następuje mocne zdławienie auta przez zbyt niskie obroty. Ogólnie jazda po mieście tym autem nie należy do przyjemnych.
~1nf1n1t3
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Skrzynia sama w sobie jest raczej zadowalająca. Ma 6 biegów i możliwość manualnej zmiany przełożeń. Moja przeszła już remont u poprzedniego właściciela i niby działa w porządku, ale przy ruszaniu odczuwalne jest szarpnięcie. Na zimnym czasami przeciąga bieg z 4 na 5 - po prostu się jej zapomina. Możliwe, że po wymianie filtru i oleju objaw ustąpi.
~WK.
SW 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia biegów w porównaniu z VW-skimi przypomina topór, z którym trzeba się zmagać: dłuższe skoki między biegami (ale nie dramatyczny), wyraźniejszy luz (mniejsze wrażenie precyzji) i przede wszystkim wymaga używania siły przy przełączaniu. Np. nie uważam, aby sprężyna odpowiedzialna za powrót biegu z 1 i 2 na pozycje 3 i 4 musiała być aż tak mocna.
~Adam
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Trochę "krótka" jedynka, ale poza tym jestem zachwycony bliskością przełożeń na manetce. To co dla niektórych użytkowników jest wadą, dla mnie jest mega plusem. Pracuje się samym nadgarstkiem, nie odrywam ręki od podłokietnika. Mimo bliskości przełożeń, manetka jest bardzo "intuicyjna".
~FloroMarlboro
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Takie "meeh" - nie robi szału, ale zarazem go nie wywołuje. Skok lewarka poprawny, choć zdarza się (sic!) wbić "trójkę" zamiast "jedynki" (raz przez to mi zgasnął). Na duży plus szósty bieg, dzięki czemu można zejść poniżej 2 tysięcy obrotów przy prędkościach "autostradowych".
~Wiedeńczyk
SW 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
\"Pięta achillesowa\" tego modelu. Posiadam manual. Małoprecyzyjna praca, prowadzenie biegów haczące, przy konieczności szybkiej zmiany występują problemy z precyzyjnym włączeniem danego biegu. Tu ma producent spore pole do popisu. Awarii nie miałem, ale...
~axl
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Skrzynia pracuje precyzyjnie i bezproblemowo chociaż na poczatku miałem czasami kłopot z wrzuceniem trzeciego biegu ale to chyba przez to, że przyzwyczaiłem się za bardzo do przełożeń w Seacie Leonie. To samo dotyczy wstecznego ale już jest coraz lepiej:-)
Dziennik kosztów dla Peugeot 407 SW
7,3
9,8
11,9
~CzOlO
SW 1.8 16V 125KM 92kW
Zarzuty moge miec do dobrania przelozen, zmiana biegu przy zbyt malych obrotach powoduje szarpanie, ale moze to przyzwyczajenie z diesel\'a. Przydal by sie 6\'ty bieg, bo autko ekonomiczne jest przy 2-2,5k obrotow
Peugeot 407 SW