Lista ocen Peugeot 607 2.2 HDi 133KM 98kW 2000-2010 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Prezes
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Generalnie nie ma na co narzekać. Może poza faktem, iż jest to manual 5-biegowy i brakuje 6tki powyżej 1300km/h ale tego nie przeskoczę - jak kupowałem 6biegowych skrzyń jeszcze nie było w ofercie. Ale będąc upierdliwym muszę przyznać, iż kiedy auto jest zimne czasami trzeba uzyć nieco więcej siły aby wrzucić bieg - szczególnie 1ka i 2ka. Ale za moment po rozgrzaniu to mija. Czasem lubi też zgrzytnąć przy wrzucaniu wstecznego (zawsze...
~Strielok
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Kiepsko. Specyficzna skrzynia, długie przełożenia, z kompletem ludzi na pokładzie, do wyprzedzania nadawał się tylko 3 bieg. 1 bieg mega krótki. Służył tylko do tego, by odepchnąć się tym wozem spod świateł. Jednak gdy nie trzeba było się nigdzie śpieszyć, dzięki długim przełożeniom można było w trasie zbić spalanie do rzędu 6 litrów.
~BARTOSZ
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
W moim przypadku skrzynia to 5-biegowy manual. Zdecydowanie wolę automat, jednak podaż 607 jest bardzo ograniczona i kupiłem egzemplarz ze skrzynią mechaniczną. Jedyne do niej zastrzeżenie, to nieco za krótkie przełożenia - na autostradzie przy 140km/h mamy już około 3000obr/min
~Astrall
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Najlepszy automat z wczesnych lat 2000. Porównywalnie dobry był tylko w Focusie MK2, ale ten zmienia biegi bezodczuwalnie, dodatkowo tryby Sport i Snow faktycznie pomagają wyprzedzić, czy podróżować w cięższych warunkach. Trzeba pamiętać o zmianie oleju, a będzie służyła.
~Cezorex
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Tu nie mam zastrzeżeń. Zmieniałem olej co drugi silnikowy i wszystko pracowało perfekcyjnie. W trybie normalnym trochę za mało dynamiki na pierwszych biegach i czasami musi się zastanowić chwilę jak chcemy wyprzedzić. Sport to bajka, kręci obrotami aż miło.
~Daddda
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Dobra, po prostu dobra. Jeśli o nią dbamy to będzie służyła. Kiedy wdepniesz dostajesz kick-down, tryb sport i zima.
~Peugeot 607 2.2
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Skrzynia biegów bez problemów mam manual niewiem jak automat tylko troszkę zadługi skok,ale biegi fajnie wchodzą
~KAWON
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Automat po raz pierwszy w moim użytkowaniu i chyba już nie kupię samochodu z manualną
~Piotr
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
TIPTRONIC , ZA "MĄDRA" MOIM ZDANIEM , CZASEM NIE ROBI TEGO CZEGO OCZEKUJE KIEROWCA I TRZEBA POMÓC RĘCZNIE
~Piotr Wrocław
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
Dobrze że jest tiptronik bo zmiana samego automatu jest mulasta.