Lista ocen Renault Megane I Hatchback (442) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 619 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jkwt@gazeta.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Przepaliła się cewka zapłonowa (na szczęście były jeszcze 3 i gwarancja), trzaski w kierownicy (wymiana koła na gwarancji), raz rozładował się akumulator bez powodu (chyba), wymiana cylinderków hamulcowych w tylnych kołach, pierwsze klocki hamulcowe zużyły się po 30 tys. km.
~gorylpl1@o2.pl
Hatchback 1.9 dTi 100KM 74kW
Na razie wymieniałem wszystkie żarówki podświetlenia konsoli, regulator nadmuchu, urwany halogen, naprawiałem przełącznik świateł przeciw mgielnych, akumulator Nie dzieła jeszcze brzęczyk włączonych świateł, chyba sprzęgiełko alternatora do wymiany
~wojtex
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
rzadko cos się psuje ale jak już to kaput np pompka spryskiwacza(dopasowałem zamiennik od opla),nie działa ogrzewnie tylnej szyby a to masa na lampie przód znikła to za tydzień w tylnej,czasami centralny nie domaga z kluczyka na podczerwień
~megakrzys
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
jak narazie to pekly mi opaski na przegubach ale to chyba normalne w renowkach bo zastosowano tam zgrzewane w 3 punktach opaski zamiast normalnych. oraz pękł mi jeden przewód do świec ale to chyba ze starości. komplet nowych bosch 85zl
~Paweł
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Odpukać jest dużo lepiej niż się można by było spodziewać. Przez pewien okres był problem z odpalaniem jak był ciepły. Ale wystarczy poruszać czujnikiem położenia wału i problem się skończył. Auto młode nie jest i pewne rzeczy się zużywają.
~Mewash
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Cewki zapłonowe po 50tys. padły wszystkie. Jedna po drugiej. Zdechła pompka spryskiwacza szyb. Spadają cięgła w drzwiach przez co nie chcą się otwierać(nigdy nie był uderzony). Blokują się klocki hamulcowe. Zaciskają się i nie puszczają.
~mancek100@interia.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
no tak usterek to tu duzo nie bylo ale za to przez powazne naprawy obrzydlo mi to auto :/ z usterek problemy z silownikami centralnego zammka i klamkami .po duzych opadach deszczu nie mozna bylo pilotem otworzyc auta i wylaczyc immobilasera
~miron
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
1.Tlumik, krotka zywotnosc spowodowana "duzą puchą" gdzie gromadzi sie woda 2.Urwala sie raz masa przy zgasnieciu silnika( za krotkie kable byly)- drobiazg ale silnik juz nie odpalal i szukac trzeba bylo usterki 3.Tylne swiatla-kłopoty ze stykiem na kostce
~MK
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Wylatujące zaślepki, plastykowe gwoździe mocujące. Wszystko to nie daje się powtórnie na stałe zamontować nawet w serwisie. Śniedziejące (w/g serwisu) styki przewodów od poduszek powietrznych i od ABS´ów (lampki na tablicy ogłaszają usterkę)

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~andzia.zuzia@wp.pl
Hatchback 1.9 dT 95KM 70kW
w czasie deszczu woda spychana przez wycieraczki spływa na boczną szybę kierowcy (szczególnie) bardzo utrudniając widoczność. Śedni rzeczywisty promień skrętu, piszczą hamulce !!!!! ale ponoć do wymiany więc zobaczę po wizycie w serwisie.
Renault Megane I Hatchback