Lista ocen Renault Megane I Hatchback 1.4 e 75KM 55kW 1996-2000 (130) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kluch369
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Najbardziej drażni długa dźwignia zmiany biegów. Przy włączaniu biegu 5 trzeba się trochę rozciągnąć żeby go włączyć. Ogólnie nie pozwala na zbyt szybką zmianę biegów. Przy niższych obrotach dźwignia wpada w pokaźne drgania. Skrzynia nie należy do najprecyzyjniejszych, ale najgorsza też nie jest.
~plooskiev
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
biegi haczą, skok jest za długi. czasem słychać nieprzyjemne zgrzytnięcie, 2 lubi wyskoczyć, a 1 i 3 czasem nie wchodzą. jednak na pewno wynika to z eksploatacji. daję 4, ponieważ w nowym aucie przeszkadzałby mi za długi skok skrzyni. lewarek również mógłby być krótszy, ale to kwestia gustu.
~gitarnick
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Niezbyt precyzyjna, do tego umieszczona bardzo nisko i narażona na uszkodzenia mechaniczne ( niestety wiem co zabłąkany kamień może "zdziałać" z tą skrzynią). Do tego częstą usterką jest przeciekanie uszczelki na wybieraku.
~Bulharista
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
W moim egzemplarzu była już głośna i coraz ciężej wchodziły biegi. Zestopniowanie OK, jazda 100kph to ok. 3 tys. obrotów na piątce i idealny kompromis miedzy prędkością a spalaniem.
~Kkokon
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Kolejne zaskoczenie, moj egzemplarz nie jest z niemiec, tylko od nowosci w moich rekach, wiec jest zadbany, skrzynia chodzi bardzo prezycyjnie, nie ma mowy o wbiciu innego biegu.
~Sejtan
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
pierwszy bieg doskonale! pozwala wyjść z pod świateł jako pierwszy Co do reszty to dobrze zgrana jak na taka moc autka nie trzeba często zmieniać biegów elastyczny
~limakcki@gmail.com
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Nieraz mam problem z wrzuceniem wstecznego, nieraz też 1 bieg ciężko wchodzi, ale nie jest to jakoś szczególnie irytujące, tym bardziej, że rzadko się zdarza.
~Grzesiek
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Zmiana biegów w porządku chociaż najgorzej jest z wrzucaniem drugiego biegu i czasami problemy z wrzuceniem jedynki pozosta łe biegi bez zarzutu.
~tomekmy@tlen.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
zawsze trafia we właściwy bieg. Nie mam pojęcia jak jest w innych samochodzach, ale nie jestem w stanie wrzucić I przy nawet wolnej jeździe
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
~michał_welter
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Tutaj żadnych problemów od 2009 roku czyli przez 9 lat nic się nie działo chodziła dobrze jak na swój wiek lekkie haki.
Renault Megane I Hatchback