Lista ocen Renault Megane I Hatchback 1.4 e 75KM 55kW 1996-2000 (124) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~limakcki@gmail.com
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Samochód dużo lepiej trzyma się drogi niż moja była Renata 19. Niestety nie jest doskonale w tej kwestii, gdyż częstą przypadłością starszych Renóweczek jest rozsypywanie się maglownicy, mojej też się to przydarzyło koszt wymiany/regeneracji od 1000zł. Również stałą usterką Renatek jest tylna belka koszt regeneracji od 600zł. Zdążyłem poza tym wymienić przez 2 lata komplet amortyzatorów (870zł), końcówki drążków, tuleje wahaczy, gumy...
~pinki
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Na pewno prowadzi się trochę inaczej niż np. "niemiec", przy pełnym obciążeniu trzeba uważać, na zakretach potrafi zarzucić tyłem, nie nadaje się do szaleństw ( zresztą spróbujcie to zrobić przy tym silniczku ), natomiast do spokojnej jazdy...IDEALNY. Przejedźcie 100km meganką i np.: golfem III zobaczycie, że różnica w komforcie jazdy, przynajmniej dla mnie jest ogromna , oczywiście na korzyść meganki.
~RobustBoy
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
rewelacja! idzie jak po linii, koleiny powodują, że to ja niepotrzebnie macham kierownicą aby skorygować tor ruchu, zupełnie niepotrzebnie - bo gdy trzymam prosto to i renówka idzie prosto. Porywy wiatru niestraszne, ale... używajcie amortyzatorów olejowych, na gazowych było dużo gorzej. Wspomaganie kierownicy - trochę za słabe, ale można się przyzwyczaić.
~Bulharista
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Niestety przydarzyło mi się zgubić zbieżność i zniszczyć w ten sposób przednie opony, a mechanik specjalizujący się w renówkach musiał się trochę z zawieszeniem nawalczyć. Komfort resorowania niezły, na pewno wyższy niż w konkurencyjnej Astrze II.
~Dawid xdawidx78@wp.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Układ jezny mało precyzyjny i do tego miękkie zawieszenie jeżeli ktoś lubi sportową jazdę to ten samochód do tego się nie nadaje. Jest za to bardzo komfortowy i nie czuć (tak bardzo) dziur i nierówności jak naprzykład a autach niemieckich.
~kluch369
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
To chyba standard jak na renówki, delikatne zawieszenie, trzeba delikatnie obchodzić się po gorszych drogach. Dość miękkie zawieszenie, na zakrętach pokonywanych przy wyższych prędkościach, potrafi się nieprzyjemnie przechylać.
~Mariusz
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Przy tym przebiegu o dziwo żadnych luzów w zawieszeniu przy 110000 wymiana amortyzatorów i popękanych sprężyn w macpersonie, Luzy w przekładni kierowniczej po 50 000 Po 90 000 wymiana szczęk hamulcowych w bębnach.
~arfot
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Do 50tys. żyleta, później wymiana drążków kierowniczych i soś z przodu stuka. W serwisie dowiedziałem się, że trzeba wymienić drążek stabilizatora, co wprawiło w osłupienie mechanika w FeuVert
~Domino
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
zawieszenie Francuskie czyli delikatne lecz podczas normalnego uzytkowania bardzo dobre ja u siebie zmieniłem końcówke drążka kierowniczego i nie moge narzekać nic nie stuka i nie puka
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
~gitarnick
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Układ kierowania precyzyjny, choć wspomaganie mogłoby być lekko mocniejsze. Zawieszenie komfortowe a przez to troszkę słabo trzyma w zakrętach. Ale to w końcu nie sportowiec ;)
Renault Megane I Hatchback