Lista ocen Renault Megane I Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW 1995-2002 (11) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek - po kolejnych 3 latach
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Przy 240 tys. przebiegu za 1000 pln wymieniłem amortyzatory , sprężyny , łożyska kolumn , gumy wahaczy , stabilizatora , sworznie zwrotnicy i końcówki drążków. Części kupowałem nie najtańsze tylko dobre zamienniki ( kyb , mogg ) . Przy 270 tys przy wymianie sprzęgła wymieniłem profilaktyczniesworznie zwrotnicy ( nie było luzów ani nic nie pukało- po prostu były na wierzchu więc wymieniłem dla św spokoju ) i gumy stabilizatora.
~Tom WEST
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Prowadzenie auta jest przyjemne i bezpieczne przy normalnej jeździe. Trudności możemy napotkać kiedy chcemy się wcielić w Kubice, tzn. auto może okazać się za lekkie i nie utrzyma toru jazdy na ostrzejszym łuku. Jeśli chodzi o zawieszenie: jest mocniejsze niż się spodziewałem u \"francuza\" ale to nie GTI, więc trzeba raz na trzy lata zajrzeć i zrobić naprawę, która \"jak na francuza\" jest tania.
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Nie ma co komentować, bez rewelacji i bez tragedii. Bardzo solidnie i bez fajerwerków a co za tym idzie kompletny remont zawieszenia z przodu to koszt kilku setek a nie tysięcy jak w niemcu. Tylka belka nie na łożyskach jak w psa a na zwykłych gumach więc też jest o.k. Przy aktualnym przebiegu wszystko chyba jeszcze fabryczne i dopiero coś zaczyna delikatnie postukiwać z przodu.
~Buli
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Dobrze się prowadzi, na zakrętach trochę się wychyla, rewelacyjne hamulce. Mało wytrzymałe zawieszenie jak na polskie drogi, ale to chyba jak większość samochodów. Tanie części (komplet gum drążka stabilizatora - 4 szt. - 22zł!!). Bardzo dobry skręt.
~GallAnonim :)
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Doskonale się trzyma drogi, nie ma problemów z prowadzeniem samochód na drodze bardzo zwarty i fajnie reaguje na ruchy kierownicą. Niby to kombi ale można powiedzieć że przy odpowiednich oponach lepi się drogi :)
~Mateusz
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Bardzo kiepskiej jakości półosie, które przy wymianie po prostu rozsypują się w rękach. Łożyska kół też pozostawiają wiele do życzenia.
~ddd
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
W marę miękko i trzyma się dobrze drogi. Powoli trzeba myśleć o wymianie amortyzatorów, może jeszcze przejadę z 5000 km...
~add
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Jak na kombi i do tego francuskie,to jest naprawdę ok. Przy dobrych oponach trzyma się jezdni.
~CUKIER
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Czy to w prost czy w zakręcie (kombi) bez problemów przejedzie a przy tym świetnie się trzyma drogi.
~MICHALAK
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Wygodnie, Nie trzęsie ale na wirażach słabo. Zawieszenie się nie psuje
Renault Megane I Kombi