Lista ocen Renault Megane I (608) - Ergonomia

Na liście zabraknie 1020 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chromiq
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Po trasie silnikiem 1.6 16V 107KM spalanie 5.2 to dożo? No skoro tak to kup sobie samochód na prąd albo diesla 1.4 :D Jazda 70-130 KM/h i takie spalanie myślę ze bardzo dobry wynik :) Po mieście ( światła,korki,etc) możne spalać około 7/8 L/100 w zimę nie wiem jeszcze :P
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Raczej w porządku. Nie mogę przywyknąć do obłości kokpitu. Jak dla mnie za nisko umieszczony jest panel regulacji nawiewem, brakuje uchwytów na napoje, bo to coś w schowku..to jest jakiś żart. Przydałoby się miejsce gdzie można by wstawić butelkę albo kubek. poza tym..bardzo OK.
~tylkoja
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Wszystko jest na swoim miejscu i nie ma problemu z dostępem do wszystkich przełączników i przycisków. Zastrzeżenie mam do jedynie do fotela, który jest miękki i komfortowy, ale nie posiada regulacji odcinka lędźwiowego-dłuższa podróż staje się przez to męcząca dla pleców.
~gasdaw@gmail.com
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Tutaj bardzo dobrze. Wszystko na swoim miejscu. Bardzo szybko można się przyzwyczaić do pozycji wszystkich przełączników. No może tylko przycisk od ogrzewania tylnej szyby trochę za daleko, ale w końcu nie używa się go bardzo często :-) Reszta bez zarzutów.
~katowiczanin@o2.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ilosc przelacznikow i ich rozmieszczenie nie wymagaja tygodni przyzwyczajen, choc jesli spali sie podswietlenie niektorych z nich - szukamy ich nerwowo nie pamietajac, gdzie byly umieszczone, dotyczy tych rzadziej uzywanych, jak wlacznik ogrzewania tylnej szyby.
~dembus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
od 2 miesięcy nie mogę sobie znaleźć miejsca za kierownicą, umiejscowienie regulacji nawiewu - fatalne, kierownica bez regulacji wzdłużnej, fatalne umiejscowienie awaryjnego i rygla centralnego zamka, jakaś strasznie dziwna pozycja kierownicy (kąt), za krótkie siedziska foteli
~joe_heban@o2.pl
Coupe 1.4 i 16V 95KM 70kW
generalnie bez uwag, duzo schowkow, przelaczniki w miare logicznie umieszczone. tylko ze brak klapki na lusterku w oslonie pasazera, no i te schowki pod nogami (pistoletu nie mam wiec ich nie uzywam) dodatkowo w wersji 3d pas bezpieczenstwa jest baaaaaaaaaaaaardzo daleko
~partys@wp.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
To bez wątpienia najmocniejsza strona. Nie ma może gadżetów, które mają dzisiejsze samochody, ale to co powinno być jest w zasiegu ręki. Można operować wszystkim z zamkniętymi oczami. A siedzenia - wiadomo francuski komfort - choć niektórzy na rzekają, że zbyt miękkie
~neros
Kombi 1.6 e 111KM 82kW
tu jest moim zdaniem ściema. Z uwagi na to że mam 4 poduchy pozbyłem się nawet schowka w desce rozdzielczej ( tego nie zamykanego ), nawet niema gdzie zamontować uchwytu na telefon. Efekt - walające sie non stop telefony komórkowe i inne przybory a o napojach nie wspomnę i
~Wider tomwider@ck-sg.p.lodz.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
wszystko pod ręką; trochę za nisko sterowanie temp. i nawiewami (trzeba omijać lewarek biegów i mieć długie ręce); wewnętrzny włącznik centralnego zamka lubi często wchodzić pod lewe kolano pasażera (kłopotliwe, gdy pasażer lub pasażerka lubi szeroko rozkładać nogi)