Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Lapa77, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Chyba faktycznie Renault poprawia jakość bo zgodnie z obiegowymi opiniami to już moje auto powinno ze 20 razy być na lawecie do serwisu cholowane, a tu zero usterek. Oby tak dalej !!!
Dobrze wchodzi na obroty. Nie bierze oleju. Zapewnia przyzwoitą dynamikę jak na 1,6 i masę auta.
Nie chaczy. Przełozenia wchodzą z wyraźnym kliknięciem, co może się podobać. Mogłyby być krótsze drogi między położeniami poszczególnych biegów.
W wersji kombi trochę się przechyla na zakrętach, ale i tak pozwala na szybką jazdę w zakrętach. Stabilizator mc persona wymieniono mi na gwarancji.
NIe mam znaczących uwag. Kombi chyba jest lepszy od Hb jeżeli chodzi o widoczność do tyłu.
Wszystko na miejscu. Po przesiadce z Toyoty nie szuklałem niczego.
Szkoda, że nie ma nawiewów z tyłu, no ale to nie klasa wyższa. W porównaniu do konkurentów klasowych wypada dobrze.
Masa miejsca z przodu, a w kombi z tyłu też bardzo dużo miejsca bo jest większy rozstaw osi niż w Hb.
POwyżej 130 km/h słychać już szum powietrza. Pzoza tym bez zastrzeżeń. UWAGA na wolnych obratach nie słychać silnika (moja żona już się kilka razy pomyliła)
Nie wiem czemu megane mojego taty pali mniej ((-:
Przy aktualnych promocjach nie ma innego tak dobrze wyposażonego auta w tej klasie za zbliżone pieniądze.
Nic mi nie szwankowało. Z tyłu trzeszcy roleta.
BRAK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]