Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 (29) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kaśka
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Podczas jazdy nawet przy dużych prędkościach zarówno kierowca jak i pasażer odczuwa pełen komfort jazdy - zawieszenie w każdych warunkach spisuje sie doskonale. Przez te 3 lata nie było żadnych usterek i awarii, serwisowanie sprowadzało się do przeglądów gwarancyjnych. Mogę dalej wymieniać punk po punkcie same superlatywy nt tego samochodu, ale powiem tak: chce mi się płakać na myśl, iż w grudniu br mam się rozstać z moją Meganką. Pocisza...
~Francik (frank8@poczta.fm)
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
W zasadzie bez uwag, choć tym razem do doskonałości trochę zabrakło, ale czy na naszych drogach może funkcjonować doskonałe zawieszenie? (pomijam hydropneumatykę). Miałem trochę obaw o trwałość zawieszenia, ale na szczęście moje obawy nie potwierdziły się. Żadnych stuków, ani awarii, które inni użytkownicy Meganki II opisywali w swoich opiniach. PRAWIE ideał.
~Piotr
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Bardzo lekko kręci się kierownica, bodajże elektrycznohydrauliczne wspomaganie, jednak jak dla mnie za bardzo "ciągnie" kierownicę spowrotem do jazdy na wprost przy delikatnym skręcaniu, co powoduje że na autostradzie przy dużych prędkościach na łukach trzeba ją stanowczo trzymać i uważać. Do 120 to nie przeszkadza.
~VoorT
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Zawieszenie w Megane II to juz nie to samo co kiedys we \"francuzach\". Jest przyjemnie sprezyste i daje poczucie kontroli nad samochodem. Jednoczesnie oszczedza podrozujacym odczuwania na wlasnym siedzeniu jak fatalny jest stan polskich drog. Tutaj Renault osiagnelo kompromis o jakim myslalem, ze jest niemozliwy. A jednak...
~Dawid
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Wspomaganie kierownicy jest dobrze zestrojone. Przy parkowaniu (Kraków) sprawuje się całkiem nie źle. Przy większych prędkościach układ kierowniczy jest przewidywalny. Zawieszenie jest troszkę zbyt miękkie jak dla mnie i jego trwałość mogła by być lepsza (łączniki stabilizatora, sworznie wahacza )
~D-K-J
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Niestety moje i chyba każde Renault nie lubi polskich drug. Cierpią 17" felgi sworznie wahaczy, drążki kierownicze, stabilizatory itp. Na szczęście te części są ogulno dostępne i według mnie stosunkowo tanie.
~Francik
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
jak na francuskie auto zawieszenie nie jest zestrojone zbyt miękko, co ma swoje liczne zalety i w sumie bardzo mi odpowiada. Z drugiej strony czasem brakuje mi typowego dla wczesnych "francuzów" kanapowego komfortu jazdy.
~dabek_kd
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
ZBYT MIEKKIE ZAWIESZENIE CO POWODUJE PRZECHYŁY W ZAKRETACH, RAJDOWCEM W TYM ZAKRESIE NIE JEST MOŻE PO JAKIŚ PRZERÓBKACH BYŁO BY LEPIEJ. MA TO TEŻ SWOJE ZALETY, ŻE AUTEM JEŹDZI SIĘ BARDZO WYGODNIE.
~rozczarowany
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
no tu z renówki dali plamę: kilkunastokrotna wymiana łożysk pod amortyzatorami, szacun tu trzeba mieć fantazję licząc że po tak częstych wizytach w serwisie kupię jeszcze coś made in france.
~Tommm
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Jak to u francuza - na mój gust trochę za miękko, nie polecam szybkiego wchodzenia w zakręty, natomiast komfort jazdy zdecydowanie ponad przeciętną. Bardzo dobre hamulce.
Renault Megane II Kombi