Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Piotr, 16 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny!
Zawieszenie : łożyska Macphersona - nie wytrzymują polskich dróg. Nie róbcie ich w ASO bo tam są skandaliczne ceny. Lepiej je zrobić u swojego zaufanego mechanika
Układ elektryczny : podnośnik szyby, komentarz j.w.
Zalety: jest duży i wygodny. Duży bagażnik (510l) to ogromna zaleta + płaska podłoga bagażnika. Spalanie na niskim poziomie. Tego lata byłem z rodziną tym samochodem w Bułgarii. Jak zatankowałem w Rumunii to w Warszawie nawet rezerwa mi się nie zapaliła.- 1423 km bez tankowania - to jest to!
Bardzo wysoka kultura pracy. Pomimo niewielkiej mocy cichy przy 130-150 km/h. Charakteryzuje sie niskim spalaniem. Po 100 tys. jedna cześć silnika wymagała wymiany: zawór EGR. Koszt całkiem spory bo w ASO ok. 700 zł.
Skrzynia taka sobie. Czasami trochę haczy przy zmianie biegów. Do tej pory nie miałem żadnych problemów.
Jest ok.
ok
Bardzo miłe zaskoczenie jeśli chodzi o spalanie. Ceny w ASO...jak to w ASO ;-(
Pod względem awaryjności samochód sprawuje się książkowo. Tzn. to co miało sie zepsuć lub należało wymienić to się stało. A były to następujące elementy: zawór egr, dolny lewy wahacz, lewy drążek stabilizatora, łożyska kolumny Macphersona i podnośnik do szyb (lewy). Z tym podnośnikiem to faktycznie trzeba uważać. Oryginalny kosztuje majątek:1250 zł. a zamienników nie ma. W tym całym ustrojstwie pada sterownik, który jest integralną częścią całego podnośnika i samodzielnie nie występuje w zakupie. Stąd ta skandaliczna cena.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

3,8