Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Niezadowolony:(, 14 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Renault Megane II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo awaryjny i mało wytrzymały.
Silnik : Psująca sie turbina
Inne : Częste czyszczenie EGR
Gdyby nie częste awarie silnika, to super samochód, nie chcę innego. Ale cóż jest bardzo drogi w utrzymaniu i nie stać mnie na niego:(
Często mnie zawodzi. Często wzrasat spalanie z powodu ustrrki EGR, psuje się wówczas dynamika.
Ze skrzynią nie miałem problemów. Biegi zmienia się płynnie i lekko.
Samochód dobrze sie prowadzi, trzyma się na zakrętach i jazda jest wygodna.
Choć szyby są małe, a samochód duży, to nie miałem nigdy problemu za zmieszczniem się nigdzie. Widoczność jest wystarczająca.
samochód bardzo szybko \"łapie\" temperaturę, co jest ogromnym plusem w zimie. Ma dość silny nawiew pozwalający na szybkie nagrzanie samochodu. Klama ok.
Samochód jest spory i pakowny. Jest wygodny i ma dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.
W samochodzie jest cicho nawet przy wysokich prędkościach. Posiadam doś mocny sprzęt audio i nawet słuchając głośniej nic nie wydostaje się na zewnątrz:)
Samochód ekonomiczny i oszczędny dopóki nie zacznie sie psuć. Jka zacznie, to jak skarbonka pochłania wszystkie oszczędności:(
Dość wysokie wyposażenie za niewielkie pieniądze, ale wszystko się psuje, Jeżeli ktoś trafi na udany egzęplarz, to warto kupić.
Problemy z wymianą żarówek reflektorów, po sprzątniu wewnątrz samochodu siwiecą się AIR BAGi
Zrobiłem samochodem 10.000 km. Przez ten czas 2x czyszczenie EGR; 4x wymiana turbiny; 1x wymiana pompy olejowej. Samochód nadal nie chodzi jak powinien:/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,8