Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy
Silnik : Silnik w moim modelu posiada wadę produkcyjną, której producent celowo nie dostrzega. Jest to konieczność wymiany co około 25-35-tyś km koła zmiennych faz rozrządu wraz z kołami rozrządu i paskiem (koszt ok. 2600). Ja już wymieniałem to dwukrotnie - raz na gwarancji, drugi, dzięki uprzejmosci Renault Polska na ich koszt.
Inne : Miałem też problemy z wtryskiwaczami gazu systemu SEQUENT 24, które dwukrotnie sie zapaliły. Usterke usunięto w ramach gwarancji.
Gdyby nie to nieszczęsne koło zmiennych faz rozrządu to nie mógłbym się czepiać tego autka. Jego największą zaletą jest wygląd. Wygląda jak rasowe auto klasy D
Troszeczkę za słaby do tego autka, ale jak ktoś nie ma zacięcia sportowego to zdecydowania wystarczający
Jeżeli się jej nie szarpie to pracuje bez zarzutów
Auto bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Na nierównościach słychać stuki zawieszenia. Ta wersja ma chyba za lekki przód - często zdarza mi się zaboksować kołami przy (normalnym)starcie na mokrej nawierzchni. Po wymianie opon to sie trochę poprawiło ale nie znikło zupełnie
Bardzo dobra z przodu, trochę gorzej z tyłu. W tej wersji przydałyby się czujniki cofania. Lusterko z tzw. martwą strefą to chwyt reklamowy.
Niewiele przycisków, a wszystko działa jak trzeba. Należy jedynie uważać na przycisk swiateł awaryjnych.Znajduje się tuż obok wyłącznika silnika i czasem można się pomylić. Świetne sterowanie radiem.
Rewelacyjny jest przycisk \"widoczność\", po paru sekundach (nie dotyczy bardzo niskich temperatur)szyba jest odparowana. Automatyczna klimatyzacja/ogrzewanie jest rewelacyjna. Ustawiasz raz i wiecej cię to nie obchodzi.
Duże auto jak na segment C. Jest miejsce na wszystko.
Do 3500 obr/min bardzo dobre, potem trochę słychać silnik.
Jeżdzę głównie na trasie. W przypadku benzyny to ok. 7l/100 a gazu 8l/100km. W pozycji spalanie podaję wartości LPG
Zapłaciłem za niego 50000zł (wersja Sport way). Dzisiaj po pięciu latach wart jest 25000zł. W stosunku do dzisiejszych kompaktów brakuje mu w wyposażeniu jedynie ESP i czujników parkowania.
Największą bolaczką po 4 latach okazały się przyciski zamykania auta w drzwiach (hands free). Wszystkie wysiadły. Niby prosta sprawa bo jeden kosztuje ok 8 zł ale za to ich wymiana w serwisie juz 100zł za jeden. Radzę też od razu wymienić cewki zapłonowe Sagem na Beru. Te pierwsze to pomyłka o której Renault dobrze wie ale w Polsce nie przeprowadzono akcji sewisowej ich wymiany tak jak na zachodzie. Uszkodzeniu uległ też czujnik cisnienia klimatyzacji, nby nic ale serwis chce za niego 580zł + montaż. Radzę zakup na alegro (90zł).
Silnik w moim modelu posiada wadę produkcyjną, której producent celowo nie dostrzega. Jest to konieczność wymiany co około 25-35-tyś km koła zmiennych faz rozrządu wraz z kołami rozrządu i paskiem (koszt ok. 2600). Ja już wymieniałem to dwukrotnie - raz na gwarancji, drugi, dzięki uprzejmosci Renault Polska na ich koszt. Miałem też problemy z wtryskiwaczami gazu systemu SEQUENT 24, które dwukrotnie sie zapaliły. Usterke usunięto w ramach gwarancji.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

8,2