Lista ocen Renault Megane II (31)

~Piotr
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Jak się człowiek przesiada z benzyny 90KM z lat 90 w coś takiego to pełen odlot. Ale po 9 latach użytkowania emocje opadają, przyzwyczaja się do pewnego "komfortu", dostrzega niedociągnięcia i nabiera apetytu na coś lepszego. Ogólnie auto udane nie generujące nadmiernych kosztów utrzymania a dbane eksploatacyjne, odwdzięcza się niezawodnością.
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Samochód kupiłem w 2009 roku, jako trzyletni z przebiegiem 100tys.km, czyli sam przejechałem około 106tys.km. Auto wygodne, dobrze wyciszone, nie męczy w długich trasach, a byliśmy nim kilka razy we Włoszech czy Chorwacji. Silnik dynamiczny, w porównaniu z poprzednią - 60 konną Astrą, jest spora różnica. Jedynie zastrzeżenia można mieć do jakości wykonania, deska rozdzielcza potrafi zatrzeszczeć, szczególnie zimą. Co do usterkowości, to...
~Bob
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Bardzo dobry samochod, wygodny, oszczedny i nie zawodny, bardzo dobry silnik. Dla zainteresowanych polecam modele od 01/2006 po Liftingu, sa lepiej dopracowane i mniej awaryjne. Wady tego modelu to: - woda w schowkach w podlodze i w przednich dzwiach - przepalanie sie zarowek( mam Xenony i nie mam problemow) Wamiana oleju i filtra tego sinika co 15.000 tysiecy kilometrow !! -
3,7
~Artur
Cabrio 1.9 dCi 130KM 96kW
To jest auto typu FUN CAR. Nie dość, że ma ładną sylwetkę jako coupe, to jeszcze od kwietnia można już jeździć bez dachu - super frajda. No i nie ma - powtarzam - nie ma osoby, która by się za tym autkiem nie obejrzała. Jest ładne, niespotykane, zawsze świeże.
3,1
~Zbyszek
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Ogólnie auto fajne, przyzwoicie zrobione wewnątrz z dużym bagażnikiem, całkiem ładne i przyjemnie się nim jeździło ale jak jeździło.... i to tyle zalet Co chwile coś. Serwisy wykonywane max co 15 tys km (olej, filtry + plus kontrola wszystkiego co możliwe). Części zawsze wymieniane na nowe i zero zamienników. Niestety moim marzeniem było by dojeżdżać od przeglądu do przeglądu bez napraw. Niespełnione marzenie.... Autem przejechałem ponad 100...
~Dawid
Hatchback 1.9 dCi 130KM 96kW
Auto całkiem przyjemne, niedrogie, pali niedużo, jest czym przycisnąć bo ponad 130km w takim samochodzie daje rad przy skrzyni szóstce :)
~Paweł
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Nie jestem zawiedziony jak na auto klasy średniej. Gdyby nie drobnostki takie jak kichowate uszczelki w drzwiach byłoby świetnie.
~kosto@poczta.fm
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Jest to diesel o mocy 130 KM i momencie obrotowym ok. 300 Nm. Ponizej 10 s do setki, V max 225 kmh licznikowe. Co do kultury pracy. Ujezdzalem tez samochody ze stajni VW (glownie 1.9 TDI na roznych poziomach mocy) i do tych mam porownanie - 1.9 dCi jest duzo cichszy, szczegolnie na zimno. (Silnik)
3,1
~P@P1€Ż
Cabrio 1.9 dCi 130KM 96kW
Ogromna frajda z jazdy i przyciągająca oko linia, każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy warto kosztem upierdliwych usterek.
Dziennik kosztów dla Renault Megane II
5,8
8,7
9,8
~marekmk3
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Nie doskonale gdyż coś trzeszczy w desce, czasem lampka w bagażniku się nie pali, paruje mi przedni reflektor. Niby nic i do zrobienia ale zawsze coś :)