Lista ocen Renault Megane II (594) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 670 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemo
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Cewki, pompa wodna (serwis nie raczył jej wymienić razem z rozrządem - nie poinformował mnie o tym, że jest na ukończeniu - musiałem ją wymieniać 2 tygodnie po przeglądzieza który zapłaciłem ponad 2000zł - oczywiście już nie w Renault), łożyska McPersona (bardzo szybko), bardzo słaby i drogi serwis
~Koto
Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW
Zaznaczam przeciętnie bo jak na razie nikt nie odpowiedział mi na problem drgań silnika na wolnych obrotach - poduszki silnika czy coś innego? Ostatnio na trasie przy hamowaniu z większej prędkości czułem wyraźne "falowanie" kierownicy. Diagnoza - może to tarcze, tylko dlaczego przy tym przebiegu?
~matszw@o2.pl
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
Awaria układu wtrysku, pierwsza 31 października, samochod zawiezieno do serwisu 9 listopada, odebrano dopiero po: UWAGA!! tygodniu! Po 9 dniach kolejna awaria, naprawiona w 3dni, za drugim razem okazało sie że mechanicy czegoś nie dokręcili... a więc serwis na 1:/ Od 28.11 jeździ... zobaczymy jak długo...
~jankesdz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik cieknie, po uszczelnieniu pół roku i problem wraca. Około 5000zł wydane na naprawy skrzyni biegów, problemy z wysprzęglikiem hydraulicznym oraz synchronizatorem 2go biegu, po niefachowej naprawie zatarte wałki w skrzyni biegów. Ostatnie 30kkm to festiwal problemów ze skrzynią.
~Tomasz
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Każda awaria ( może nie awaria ale wymiana zużytych komponentów) była " sygnalizowana" tzn. amorki, magiel, turbo ( najpierw padł w turbo zawór - 50 PLN w plecy, teraz bierze olej i padnie lada chwila - ale wiem o tym od miesięcy więc nie mogę udawać zdziwionego).
~Michał S.
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Padnięta jedna z cewek, które potrafiły podobno padać w tym silniku na potęgę - jednak do usunięcia tanio i we własnym zakresie - jedna śruba. Problem może być w długiej trasie, gdyż auto będzie jechać bez jednego cylindra. W zapasie w bagażniku jedną więc wożę.
~marekmk3
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Niesprawna cała klimatyzacja ( oszustwo od strony komisanta) niby tylko nabić a wymieniłem wszystko za 2200zł. Czujnik powietrza do turbo. zdiagnozowane na zwykłym kompie wymiana na zamiennik i jezdzi. Poziomowanie xenonów nie działa i jeszcze za to sie nie wziąłem.
~Robert F.
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Jeździmy Megi po Polsce i co roku za granicę (prawie 4000km). Nigdy nic nie nawaliło. Przy 1500000km wymieniłem sprzęgło. Wszystkie pozostałe naprawy z tytułu jeżdżonych kilometrów (ok 35000 rocznie) - generalnie zawieszenie (swożeń i wcześniej końcówki drążków).
~DWM
Sedan 1.4 i 16V 98KM 72kW
Cewki zapłonowe Sagem,kompresor klimatyzacji,zawieszenie,końcówki kierownicze,końcowy tłumik,hamulce. tyle z poważniejszych rzeczy.Niestety moim zdaniem jakość materiałów i montażu oraz niedopracowanie na etapie projektowania negatywnie odbijają się na niezawodności.
~łodziak
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
naprawiałem dwa razy rozrząd, bo grzechotał bardzo - w aso 2000 za jedną taką przyjemność, naprawa układu kierowniczego - jakieś łożysko - 400PLN, szarpało silnikiem - 700PLN - poduszki i jakieś czujniki, odkleiła mi się tylna szyba bo podobno w kombi klapa jest zbyt wiotka - 500PLN.