Lista ocen Renault Megane II (686) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 578 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slawmik
Coupe 1.6 16V WT 115KM 85kW
Choroby wieku dziecięcego były i bardzo mnie to denerwowało: piszczały mi koła: okazało sie , ze to kołpaki. Trzeszczało w słupku - okazało się ze trzeba nałożyć troszkę smaru na uchwyty zamków. Czasami po dolaniu paliwa coś niepokojacego dzieje się ze wskazówką paliwomierza - ale po paru minutach jest OK.
~MarlonBrando
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
rzeczy naprawde błache, ale jednak, dyskomfoet potęguje tutaj dłuuuugie oczekiwanie na zapasowe części, dziwie się że RENO nei ma magazynu porządnego w polsce z wszystkimi częściami do wszystkich aut. Ja czekam już ponad miesiąc na coś do podnośnika szyby (bo stuka mi cosik w drzwiach)
~PiotrekK
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
wymieniony alarm, zwijacz poduszki kierowcy w kierownicy hałasował - wymieniony, cośw przednim zawieszeniu hałasowało - wymienili, coś szyba przy zamykaniu hałasowała - wymienili lecz dalej coś mi tam hałasuje! wynik przeciętny, ale za to co nie powiem wymieniają bez kiwnięcia paluszkiem :-)
~Dawid
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Tutaj często zdarza się jakaś mała usterka, zwykle coś irytującego, ale raczej taniego i nie niecierpiącego zwłoki. Z ostatnich troszkę droższych rzeczy to karta-klucz zaczęła mi czasami szwankować i coś nie styka, ale w internecie jest mnóstwo firm zajmujących się kartami do Megane.
~Grubinho
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Chyba najsłabsza strona francuskiego kompaktu, rzeczy drobne potrafią irytować. Z rzeczy drobnych warto wspomnieć o przekaźnikach i bezpiecznikach, szczególnie w układzie sterowania szyb i spryskiwaczy. Dość szybko przepalają się żarówki, a dostęp do nich jest mocno utrudniony.
~Piotr
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Najczęściej zauważalnymi usterkami są drobne niedomagania elektroniki. A to nie wszystkie klamki "system wolne ręce" zadziałają, a to wsteczne lusterko przestało się ściemniać, winny luz w kostce, przełamały się przewody do pokrywy bagażnika no i upierdliwa wymiana H7 w reflektorach.
~olo
Cabrio 2.0 i 16V T 163KM 120kW
Źle bo niektórych części nie da się kupić mimo, że są cholernie drogie. Np. 2 wężyki do klimy musiałem regenerować... koszty każdego to ponad 1000 i jednego z nich NIE MA nigdzie oprócz cennika. silniczek tylnej szyby... dobrze, ze ze szrotu kupiłem, nowy około 1000.
~Konrad
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
ciagle usterki elektroniki,ale to standard w tym aucie. Nie dzialajaca tylna wycieraczka, problem z otwieraniem jednych drzwi,ale wystarczy przytrzymac drzwi i normalnie sie otwieraja, problem z otwieraniem ,problem z automatycznym ruchem wycieraczek.okna,a tak to wszystko dziala :D
~Tadeusz
Kombi 1.4 i 16V 98KM 72kW
Do poważnych napraw w moim aucie to wymiana tarczy sprzęgła oraz wymiana tarcz hamulcowych, mniej poważne odpowiem mniej poważnie wymiana klocków hamulcowych. PS Siłownik elektrycznego podnoszenia szyb kierowcy też posypał się więcej usterek nie przypominam.
~Planista
Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW
Hałaśliwy wiatraczek w lusterku - smarowanie pomogło. Ponadto sporadyczne problemy z kartą - być może wina baterii. Ze 3 razy zaświeciły mi się kontrolki od ABSu - po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Nie działa przycisk wyłączający kontrolę trakcji.