Lista ocen Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 (8) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dzejk
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Samochód mam stosunkowo nie dawno, nie mniej jednak użytkuję go służbowo i zdążyłem przejechać już kilka tysięcy kilometrów. Ostatnie dwa lata jeździłem Octavią II i miałem dobre zdanie na jej temat, jednak pod względem kultury pracy zawieszenia i silnika to nie umywa się do tej renówki. O ile jeżdżąc skodą już po pierwszych 200 km musiałem wyjść i rozprostować kości, o tyle w renówce nawet 600 km nie odbija się negatywnie na moich plecach....
~Marek
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Gdyby auto było ze 100 kg lżejsze, to ten silnik byłyby tu idealny, bo troszkę więcej dynamiki przy niższych obrotach by mu się przydało. Jednak od czego jest redukcja biegu:) Nic nie trzęsie, czy szarpie nawet przy wrzuceniu zbyt wysokiego biegu. Włączenie „czwórki” przy 30 km/h skutkuje tylko tym, że będziemy się powoli się rozpędzać, silnik nie będzie tu protestował w odczuwalny sposób. Więcej niż zadawalajšcy jest też dla mnie jego apetyt...
~dyro30
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Niestety po osiągnięciu przebiegu 46 tyś km pasek rozrządu pękł i cały silnik wszedł w kolizję Naprawa była już pogwarancyjna i jej koszt wyniósł 12 tyś zł !!! W zimę poniżej -10 stopni ledwo pali Silnik dymi i ma słabą kulturę pracy
~artursa
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Silnik jak na swoją pojemność oceniam na 4+ przy tej masie auta do spokojnej jazdy wystarczy a przy tym jest cichy i oszczędny
~Irek
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
silnik wyciszony rewelacyjnie, kultura pracy bez żanych zastrzezeń.Przy 150 km/h naprawdę odczuwa się komfort jazdy.
~Maciek
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
znakomity silnik, fantastyczna elastyczność, ładna kultura pracy, niskie spalanie
~megan_nnn
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Silnik w porządku, wystarczająco elastyczny
~GAJOS
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Zimny jest trochę głośny - po rozgrzaniu wszystko ok
Renault Megane III Grandtour