Lista ocen Renault Megane III (72) - Karoseria

Na liście zabraknie 444 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~WD
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Kupiłem to auto bo po prostu mi się podoba i uważam, że po kilku latach od premiery nadal wygląda bardzo dobrze. Szkoda, że w najnowszej, IV generacji Megane nie ma już wersji coupe. Oczywiście można narzekać na komfort zajmowania tylnych miejsc, czy na wielkość i dostęp do bagażnika, ale jako, że mam drugie większe auto te parametry nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Nie jest to w tej wersji samochód rodzinny i nie można go oceniać według...
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
1 gwiazdka mniej za syf z drogi, który zbiera się na wewnętrznej części progów, co jest uciążliwe w trakcie mycia samochodu, bo trzeba otworzyć drzwi, żeby ten brud usunąć, no i trzeba uważać na nogawki spodni podczas brzydkiej pogody. Poza tym, bardzo przyjemna dla oka linia karoserii (w mojej opinii jedno z najładniej narysowanych kombi na rynku z tamtych lat) i brak problemów z korozją. Auto kupiłem jako 10-letnie, a podłoga dalej jak z...
~BigMac
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Lakier dobrej jakości, twardości . Kolor grafitowy TEKND - nie widać brudu, nie rysuje się tak bardzo .Mam porównanie do różnych marek, czasami amatorsko bawię się w DETAILING. Brak korozji. Minusy : stopień skomplikowania np przedniego pasa. składa się z niezliczonej ilości elementów, nakładek,wsporników itd - naprawdę drobna stłuczka i zawsze szkoda całkowita z AC OC. Ale pełen wybór na portalach całych elementów (np maska, drzwi) nawet...
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Karoseria nie dość, że ładnie narysowana, to bardzo funkcjonalna. Bagażnik bardzo pakowny z dodatkowymi schowkami i z możliwością podzielenia bagażnika na mniejsze części. Miejsca dla kierowcy i 4 pasażerów wystarczająco. Świetne zabezpieczenie antykorozyjne. Po prawie 9 latach jazdy po niemieckich i polskich drogach na podłodze, progach i nadkolach całkowity brak rdzy (jedynie na wydechu pojedyncze, niewielkie ślady rdzy)
~Driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Samochód jest bardzo ładny (moim zdaniem z tych lat to jedno z najładniejszych kombi klasy C). Dotychczas nie ma żadnych śladów korozji (w przeciwieństwie do Golfa IV, który rdzewiał w kilku miejscach). Fabryczne spasowanie elementów karoserii nie jest na najwyższym poziomie, ale to nie przeszkadza na co dzień.
~emilo1992
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Trochę zbyt słaby lakier który się wyciera. Poprostu lakier zostaje na szmatce gdy się ją delikatnie mocniej przyciśnie... np podczas usuwania owadów latem. Czasami bałem sie czyścić samochód. Jest to wada najuboższej flotowej wersji Generation. W innych odmianach lakier był nieco mocniejszy.
~bartol_kbk
Coupe 2.0 dCi 160KM 118kW
Bardzo ładny wygląd. Lakier mimo obijania przez innych kierowców drzwiami trzyma się dzielnie. Jedyny duży minus to drzwi w wersji 3-drzwiowej. Jak jest mało miejsca ciężko się wysiada i wsiada przez te drzwi. Są na prawdę długie !!!! ;-) Utrudnione wsiadanie do 2-giego rzędu siedzeń
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Megane ma dość cienkie blachy, co słychać zamykając klapę silnika. Brzmi troche jakby ktoś kopnął pustą puszkę po asfalcie. Na nierównościach słychać też trzeszczące uszczelki w drzwiach. Poza tym żadnych uwag nie mam. Brak rdzy, a kolor równy na całym nadwoziu.
~Maciek
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Spasowanie jest słabe prawe drzwi odostają od całości klapa tył i przód też nie są dobrze spasowane. Moje auto ma chyba wszystkie bolaczki jakie były na początku oczywiście utlenil się ocynk na prawym tylnym nadkolu i na progach ale narazie nic się z tym nie dzieje.
~hiciu_24
Grandtour Facelifting 2.0 16v 140KM 103kW
Powłoki lakiernicze i elementy metalowe konstrukcji nieźle się trzymają jak na wiek. Niestety problemem w tym modelu jest szyba przednia, która jest cienka i delikatna co sprawia, że jest podatna na pęknięcia i zarysowania.