Lista ocen Renault Megane III (299) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 217 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zawieszenie twarde ale mimo wszystko nie czuć tego tak bardzo. Trochę ciężko przyzwyczaić do elektrycznego wspomagania, do dziś nie mogę. Hamulce to mocna strona tego samochodu, miałem okazję przetestować ostre hamowanie, po wyjeździe z tunelu wprost w ścianę deszczu, kiedy w ostatniej chwili zobaczyłem tył auta przede mną. Byłem zaskoczony kiedy "renia" zatrzymała się prawie w miejscu. Podwójny szok!
~Sebo
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
jedyne do czego można by było się przyczepić to nieco zbyt sztywne zawieszenie, na nierównościach "fałdowych" wyłapuje fajnie natomiast przy wjechaniu w dziurę z ostrymi krawędziami zawieszenie tłucze dość głośno ( nawet w porównaniu do Fabii ), natomiast na autostradę i trasy szybkiego ruchu jest idealne, auto jest nisko osadzone dodatkowo jest szerokie więc szybkie zakręty bierze bez żadnych problemów
~mp4
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zmieniając alfę na renault, oczekiwałem dużo bardziej komfortowego zawieszenia. Różnica jest jednak minimalna, najbardziej odczuwalna na rzecz Megane przy progach zwalniających. Przy jeździe powyżej 30 km/h zawieszenie jest dość twarde, ale i precyzyjne (minimalnie miej precyzyjne niż w alfie). Ogólnie jednak uważam, że zawieszenie jest dobrym kompromisem między właściwościami jezdnymi a komfortem. Tu jestem zadowolony.
~Endrju
Grandtour Facelifting 2013 Energy TCe 115KM 85kW
Zawieszenie twarde ale zarazem komfortowe, może nie prowadzi się tak jak wielowahacz ale jest pewnie i stabilnie. Zawieszenie trwałe, nie wymieniałem jeszcze niczego oprócz łączników stabilizatora. Wytrzymują ok 30 tys km co trochę irytuje ale koszty wymiany są niewielkie. Pozytywnym zaskoczeniem jest trwałość tarcz hamulcowych. Tył wytrzymał 80 tys km, a na przodzie mam jeszcze oryginalne.
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Zawieszenie jest bardzo dobre. Samochód nieźle trzyma się drogi, prowadzi się pewnie i nie buja mocno na boki na zakrętach. Dodatkowo auto zawieszone jest z przodu na kolumnach McPersona, a z tyłu na belce skrętnej, co oznacza niskie koszty serwisu. Układ kierowniczy jest przyjemnie sztywny i posiada wspomaganie ze zmienną mocą (do 20km/h działa mocniej), co pomaga przy manewrowaniu.
~Tomek
Hatchback 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
No niestety szału nie ma. Powodem jest zbyt małe obciążenie tyłu (jak jeździmy sami bądź z pasażerem obok). Tył "odjeżdża" na szybkich zakrętach - sugeruję włożyć ze dwa krawężniki :-). Wtedy jest dużo lepiej. Z kolei zawieszenie przy nieobciążonym tyle potrafi "przesuwać" autu na dojazdach do skrzyżowań (tarka) lub nawet na bardziej wyboistych drogach krajowych.
~Tomek
Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW
auto bardzo dobrze wyważone, środek ciężkości umiejscowiony tam gdzie powinien być... efektem tego jest możliwość naprawdę dynamicznego wchodzenia w zakręty, zawieszenie nie jest twarde, więc nie mówimy tu o 100km/h ale małe emocje można już wyzwolić:) na dziurach jest komfort, autem nie bujało jak statkiem ale od razu można poznać, że francuz. Super wspomaganie i auto prowadzi się bajecznie.
~Grzegorz
Hatchback Facelifting 2013 TCe 130KM 96kW
Samochód pewnie trzyma się drogi przy dużych (180km/h) i mniejszych prędkościach. Zawieszenie pewnie wybiera nierówności i nie informuje o tym zbyt mocno pasażerów. Samochód do jazdy, a nie wyścigów. W zakręcie jak się trafi dziura robi się niepewnie (ale w innych też to jest). Wybierałem spośród innych (Mazda3, Auris, Focus) i właśnie zawieszenie było decydujące.
~genek
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Jak na tą klasę to standard. Mam porównanie z nowym Focusem II 1.6. Podobnie się prowadzi jak Focus, minimalnie wyższy komfort jazdy, może to tylko dzięki miększym oponom Continental Premium C.2. Układ kierowniczy jednak gorszy od Focusa, ale w sumie daje radę i pracuje naprawdę leciutko, lżej niż w Fordzie, a to dla mnie spory plus. Hamulce bardzo dobre. Daję 3,5/5

Usterki Renault Megane III

Renault Megane III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Jest ok., przez 100 tys. km nie wymieniałem niczego, więc nie narzekam (jeżdżę dużo po autostradach). Wbrew mitom o miękkich autach francuskich tu zawieszenie jest dość twarde. Daje 4 a nie 5 gwiazdek, bo nie jest to jednak precyzja i trzymanie na zakrętach jak w wielowahaczu, ale z drugiej strony koszty utrzymania też są znacznie niższe. Coś za coś.