Lista ocen Renault Scenic II 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 (20) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AgaM
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
1. Wymiana żarówek w przednich reflektorach - koszmar podkreślany na stacjach obsługi. Porażka, że kierowca nie jest w stanie np. trasie wymienić sobie żarówki. 2. Lusterka składane elektrycznie nie zawsze chcą się do końca rozłożyć, często się blokują. 3. Przyciski zamykania w klamkach zdarza się, że sporadycznie nie działa przycisk i trzeba po kolei sprawdzać, który zadziała albo zamykać z karty.
~adella
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
tu niestety tylko przeciętnie, tydzień po zakupie popsuł się wyświetlacz od klimatronica nie pokazuje wszystkich informacji (na szczęście panel sterujący z wyświetlaczem ok 100zł na allegro), trzeszczące okno od strony kierowcy jak się je opuści, pękające kratki wlotu powietrza w zderzaku ( ja po zwojej przejechałem bo pękły mocowania i wypadła) zamiennik na allegro 300zł (chyba trochę za dużo)
~MGW
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Jak pisałem powyżej przepalają mi się bezsensu żarówki. Po 20kkm coś mi piszczy/stuka w tylnym kole - poczekam jednak do przeglądu, żeby to zrobić. Poza tym wszystko inne elegancko. Acha, nie wiem czy to tu pisać, ale wkurza mnie komputer - gdy pojawia się rezerwa to znika prognozowany dystans do przejechania, trochę to bezsensu bo wtedy właśnie jest on najbardziej potrzeby.
~rayen@interia.pl
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
AUTO MAM 3 MIESIĄCE: - wystająca uszczelka okna - zacina się lusterko prawe przy aut. zamykaniu - nie działa klimatronik - nie działają przyciski HANDS-FREE na klamkach z przodu - palą się żarówki i nie da się ich wymienić na drodze (w serwisie 20-30 zł + cena żarówki + 3 godziny bez auta)
~Marcin Scenic II 1,5 DCI
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Zmieniam ocenę niezawodności, gdyż niesprawny był układ powrotny paliwa od wtrysku w wyniku czego leciało paliwa nie tylko do silnika ale również na silnik. Uszkodziła się uszczelka, którą wymieniono od ręki (pochwała dla serwisu) - gwarancja. Ale fakt że takie coś nie powinno się zdarzyć.
~dinn
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Posiadam ten pojazd od ponad roku i jak narazie nic sie nie zepsulo, a jest eksploatowany bardzo intensywnie. Jedynie raz klima nie dzialala, ale byl to blad komputera, z ktorym serwis poradzil sobie w kilka minut.
~Adas
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Skrzypia plastiki zarowki sie przepadają na okrągło. Slabe tekstylia , urwane przyciski na kierownicy, do tego warsztaty renault no trzeba dobrze trafic jeśli nie , to ciebie trafi!
~JERZY
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
DWA LATA 6 ŻARÓWEK, FATALNY DOSTĘP DO LEWEGO KLOSZA TRZEBA WYMONTOWAĆ AKUMULATOR DZWIGNIA PODNOSZENIA FOTELA KIEROWCY ZROBIONA Z STALI NISKO GATUNKOWEJ - WYGINA SIĘ
~andrzej102
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Wymiana wieszaka tłumnika, silniczka klapki obiegu wewnętrznego no i padający licznik. Wymiana na model z 2008 r za 200 zł rozwiązała problem mam nadzieję definitywnie.
~A&M
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Jedyne co u mnie występuje to chyba częste przepalanie się żarówek H7 - może dlatego,że ustawione na automatyczne włączanie przy uruchamianiu silnika.