Lista ocen Renault Scenic II 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 (24) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uniwel
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
padła turbina , wczesniejszy wlasciciel tez wymienial wytrzymała ok 50k , pod koniec komunikat niskie cisnienie oleju , mechanik kazał kupic nowa pompe olejowa , nic nie pomogło juz nie chcialem kupowac silnika bo nie wiedzialem co kupie , oprocz pompy wymienilem tez panewki bo naczytalem sie ze niby potrafia sie obrocic i tez moga byc klopoty , niby tylko mial 200k ale jak sie okzalo wał miał już dwa szlify , przynajmniej tak wychodziło wg...
~Marcin Scenic II 1,5 DCI
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Silnik, bardzo ekonomiczny, z nową 6 biegową skrzynia jest dobrze dopasowany, ta skrzynia daje mu więcej wigoru. Przy prękości obrotowej poniżej 2000 jest trochę ospały, dopiera jak załączy sie turbina zaczyna dobrze ciągnąc do przodu. Oczywiście, jeżeli ktoś szuka sportowych emocji, to niech wybiera 2.0 DCI 150 koni. Dla mnie ważniejsza jest ekonomika, a do tego to samochód rodzinny nie wyścigówka, tym bardziej na naszych drogach.
~Ofiara dci
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
całkiem nieźle, aż się nie rozsypał- a dokładnie mówiąc panewka na korbowodzie się obróciła. jak się okazało to w tych silnikach jest normalne- a taki miał być niezawodny... gdybym go kupił z drugiej ręki... ale kupiłem nowe auto i dbałem bardzo (serwisy w ASO o czasie itd.). Żenujące, bo wytrzymał mniej niż 126p.
~andre
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Jedyna usterka to zużycie turbiny po 205 tys.km. Ale tyle podobno turbina wytrzymuje. Za naprawę i regenerację zapłaciłem ok.1400zł. Poduszki silnika tylko jeszcze wymieniałem ale to nie awaria a też zużycie. Moc wystarczająca na miasto ale auto nie do wyścigów.
~Wryg
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Z silnikiem nigdy nie miałem żadnych problemów. Wystarczy tylko dobrze go eksploatować. Spalanie pozytywnie zaskakuje. Mógłby być mocniejszy i zrywniejszy, ale nie można chyba tego oczekiwać od tego typu samochodów.
~dinn
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Mala pojemnosc, a zaskakuje pozytywnie.106 KM i 240 Nm wystarcza w kompaktowym MPV. Przyspieszenie ze startu stojacego akceptowalne. Elastycznosc w trasie bardzo dobra. Przy tym silnik jest bardzo cichy i ma niska emisje CO2.
~AgaM
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Elastyczny silnik deaslowski chociaż poprzednie auto miało więcej "koników" i tutaj przy tych gabarytów czuć zbyt wolne przyspieszanie - jednak w trasie "jak się rozbuja" to bardzo duży komfort z podróży.
~MGW
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Jak na moje potrzeby to +4, na trasie z rodziną nie odstaję, dobre średnie przeloty osiągam;). Porównując jednak ze służbową octavią (też diesel) to trochę głośniej terkocze.
~barteck21
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Mimo że jest to silniczek 1,5 to niejeden znajomy po przejażdżce autkiem bardzo się dziwił ze jest takie zrywne. Przy wyprzedzaniu też sobie radzi.
~WODNIK
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
SILNIK PRACUJE JAK SZWAJCARSKI ZEGAREK,CICHUTKO I BEZUSTERKOWO.DOLEWAM DO OLEJU NAPĘDOWEGO MIXOLU,ŻEBY BYŁO LEPSZE SMAROWANIE POMPY I WTRYSKÓW.