Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 (63) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz_empi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Zużycie paliwa w mieście ok 10-12 l benzyny lub 12-14 l gazu zależy na czym jeździmy w trasie udało mi się zejść do 6.3 l benzyny i licząc 20 % więcej gazu to 7,5 l LPG. Ceny części nie są drogie ale niektóre żeczy trzeba sprowadzać z serwisu skody jak np wężyk podciśnienia który mnie kosztował 170 zł. Inne pierdółki jeszcze da się przeżyć ale też może się nazbierać. Ja na pakiet startowy (rozrząd komplet, hamulec ręczny komplet, wszystkie...
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Pod tym względem skoda bije każdy mój poprzedni samochód (wcześniej były lżejsze z podobnymi silnikami). Mój 1.6 75KM fakt malutki jak na 1200kg, ale wbrew logice wcale nie potrzebuje gazu w podłodze żeby rozbujać tego klocka. Dzięki temu w jeździe mieszanej udało mi się osiągnąć 7.9 l 95-tki co uważam za świetny wynik. Ale nawet przy kozaczeniu w lecie ciężko przekroczyć 8.5 l. Ogólnie auto tej wielkości z takim spalaniem to dla mnie miód -...
~djdejvidczenko
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Wszystko zalezy od buta. Jadąc trochę szybciej samochód się potrafi męczyć temu spalanie znacząco wzrasta. Raz jadąc dynamicznie trasą (Łódź-Katowice) udało mi się wycisnąć aż 10 litrów! Jadąc spokojnie po mieście udaje sie zamknąć w 9 litrach. Nie polecam oszczędnym osobom cisnąć tym autem. Silnik dobrze współpracuje z LPG, które również miałem założone (II gen.), dlatego tak nie czułem spalania tego samochodu. Części są dobrze dostępne, więc...
~moresbyoo
Hatchback 1.6 75KM 55kW
z wcześniejszego doświadczenia to porównanie wskazuje na to, że skoda jest na tle innych poprzednich wzorem i przykładem jeżeli chodzi o apetyt na paliwo. Niedyś jeżdżaca na Pb98, jednak na 95 sprawuje się lepiej. przy rozsadnej jezdzie bardzo długo będzie cieszyc ledwo co opadajaca wskazowka:) Naprawy taniutkie:) auto bardzo proste w obsłudze i naprawach:) w końcu to vw.
~czoperski@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Ta Omega o której wspominałem paliła tyle samo co ten klocek ! ! ! Pierwszy bak zaraz po kupnie auta wyszedł mi ! ! ! 13 litrów ! ! ! ale cisnąłem bo myślałem, że da się wycisnąć z tego auto troche więcej. Teraz juz opanowałem emocje i wychodzi 11 litrów. ( ale Omega ma 3 X tyle kucyków )
~biedny, zacofany ale ładny i inteligentny
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Rzadko się psuje, części tanie w benzynie, Spalanie podobno 8 litrów w mieście ale przy bardzo spokojnej jeździe, gaz z moją nogą nawet 14-15 litrów. Oleju dużo je ale jest już nie najnowsza i pewnie od nowości nikt do silnika nie zaglądał. Pozostałe rzeczy - ruski standard
~moresbyoo@interia.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
w mieście nie mam zielonego pojęcia ile ona pali, powołam sie na dane katalogowe, chociaż myslę, że one są wygórowane nieco, natomiast w trasie pali bardzo elegancko..jedziesz i jedziesz i cieszysz się tym, że widzisz wskazówkę cały czas w tym samym miejscu..to na serio cieszy :)
~Zygi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Nie mogę patrzeć non stop ludziom na ręce, powiem szczerze w ASO robią ludzi w ..... Za moje pieniążki chcą zrobić dobry interes na częściach i roboczogodzinach. Odwiedzam znajomego mechanika i to ON robi wszystkie (ewentualne) naprawy, wymianę oleju, filtrów, klocków, opon itd.
~Sebastian z Gdańska
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Pali dużo zimą na krótkich odcinkach, kiedy jest niedogrzany silnik(11 litrów) im cieplejszy silnik to zużycie spada do 8 litrów. W okresie letnim od 8 litrów w mieście do 6.2 poza miastem pod warunkiem, że nie przekraczasz 3000 obr. tj. około 90-100 km/h
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Ekonomia wzorowa biorąc pod uwagę masę (1300kg) i silnik (75KM) samochodu. Styl jazdy mieszany, bez gwałtownych przyspieszeń i w 8 litrach się mieszczę, na trasie spada poniżej 7,5 litra przy prędkości 130 - 150 km/h. Co do ceny części, śmiesznie tanie.
Skoda Octavia I Hatchback