Lista ocen Volkswagen Golf IV (579) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 871 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Odpukac, jak narazie zadnych powazniejszych usterek. WAŻNE! Trzeba uwazac aby kupic dobry egzemplarz gdyz mozna sie przejechac i potem żalowac, ale jak znajdziemy ładna sztuke, to tylko jezdzic
~radi
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo niski przód - łatwo przebić miskę olejową, nawet o jakiś korzeń czy bryłe lodu. Samochód raczej na dobre równe drogi (nie radzę wjeżdżać do lasu - przebiłem już dwie miski olejowe).
~jlewan@interia.pl
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Uszkodzenie sprzęgła spowodowane pęknięciem dźwigni dopychającej łożysko wyciskowe - samochód unieruchomiony holowanie. Kłopoty z odpalaniem wymiana czujnika halla po wymianie częściowa poprawa.
~posiadacz
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Od nowości coś skrzypi w zawieszeniu - serwis twierdzi że w normie, silnik bierze sporo oleju - serwis twierdzi że tak ma być, dość mocno kopcił - naprawili. Jak na bezawaryjnego niemca - coś sporo tego...
~SoLo
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Zawiódl mnie tylko raz, miałem akumulator od nowości samochodu czyli od 1997 r. a dziś jest 2005, tak że to nie wina samochodu że nie odpalil , po wymianie bateri na nową dalej śmiga jak nalezy
~Artex66@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Nie liczyc tej skrzyni ale teraz ma lepsze dni i nie zgrzyta, to jest jeszcze jeden ból. Miska olejowa jest nisko i latwo ja rozwalic na naszych dziurach ja spawalem ja 2 razy takze naprawde trzeba uwazac
~M3nt4lny
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Niestety mój golfik lubił się przegrzewać. W końcu też nie dała rady uszczelka pod głowicą, jak również głowica, która została "wyżarta" w środku. Poza tym jak na razie spokój.
~Mateusz
Kombi 1.9 SDI 68KM 50kW
Przez 10 lat użytkowania zepsuła się jedynie skrzynia biegów. Części, które wymagają wymiany (hamulce, sprzęgło, olej, rozrząd) są tanie i wymienia się je w każdym samochodzie
~Pies
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Turbo skrzynia blachy elektryka zawieszenie a nawet potrafi dostac samozaplon oleju w turbo i wtedy brakuje skali na obrotomierzu a czesci z silnika leza na ulicy
~Matt
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Dotychczas nie miałem poważnych usterek. Jeśli regularnie dbasz o auto to nie powinno Cię niczym złym zaskoczyć. Wiadomo - samochód ma swoje lata i trzeba być tego świadomym...