Lista ocen Volkswagen Golf IV (579) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 871 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tom
Hatchback 1.6 100KM 74kW
pęknieta wiązka przewodów - wszystko wysiadło poza rozrusznikiem ale gdy na środku drogi stanie i nawet awaryjnych nie włączysz kłopot, trzeba ściągać do serwisu i zapłacić z 400 zł i to dwuletni? "ma prawo się tak stać" usłyszałem, gdzie ta niemiecka solidność?
~spellofbelator
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
na ten moment 100% choć żadne auto mi nigdy nie stanęło na trasie nie z mojej winy więc jak się dba zawsze dowiezie samochód to jednak z tego co widzę po rodzinie mamy 4 x 1,9tdi ten silnik jak każdy wymaga czasem mechanika ale działa jak czołg
~rafal.k
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wymiana Silnika z powodu zatarcia, ale to mój bład na autostradzie podszas wyprzedzania jakis element , który odpadł z auta wyprzedzanego wybił dziure w misce olejowej, a ze to autobahn silnik sie zatar, notomiast przed i po zadnych awarii
~Wojciech
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
sam silnik był jedną wielką usterką. Szwankująca elektryka, zakończona wymianą liczników (unieruchomiło to mojego golfa na tydzień) nie szło go odpalić, wskaźniki szalały, wydawały dziwne dźwięki, a czasami w czasie jazdy po prostu przestawały działać.
~61TOMASZ
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zapieczona geometria turbiny w tych samochodach to chyba standard (kup i zrób), problem z rozruchem ciepłego silnika ALH(wada utajona producenta, która doprowadza do awarii dwumasy). Dostające się powietrze do pompy paliwa to również standard tych silników.
~Krzycho
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
sprowadzialme golfika w 2008 z wloch na przebiegu 67 tysiecy w co oczywiscie nikt nie wiezy ale ja uwierzylem po stanie od prawie 3 rok idzie jestem bardzo zadowolony auto ma 109 ty obecnie w co tez kazdy nie wiezy w kacu auto juz 11 letnie.
~amicoman
Cabrio 2.0 i 115KM 85kW
W ciagu 40tys km przydarzyly mi sie 2 powazne usterki pojazdu-padla elektryka i sprzeglo, nie mowiac o innych drobniejszych naprawach, rewelacji nie ma, z drugiej strony niskie koszty paliwa LPG, silnik, niezle zawieszenie sa atutem tego autka
~nicollo
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jedna rzecz :/ słynne już zimowe wyrzucenie oleju przez bagnet:/ słyszałem że to przypadłość nie tylko tego silnika. Wszystko przez zapchaną i zamarzniętą odmę olejową:/ odholowanie samochodu, wymiana oleju i czyszczenie odmy. Problem zniknął.
~Proximer
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Pas bezpieczeństwa kierowcy przestał się zacinać, można wysunąć całkiem szarpiąc. Wada fabryczna lakieru, odłaził płatami, całe auto wymagało malowania. Do niedawna problem z odpalaniem na chłodzie (m.in. zużyty szczotkotrzymacz rozrusznika).
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV
6,1
8,8
9,7
~blinkin
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Po przejechaniu 1500km zamiast jedynki wskakiwał wsteczny. Mechanicy pogrzebali i nic konkretnego nie stwierdzili. Póki co śmiga i problem się nie pojawił choć czasami zgrzyt przy wrzucaniu jedynki. Na dniach padł wskaźnik temperatury oleju.