Lista ocen Volkswagen Golf VI (261)

~marcinglab1@wp.pl
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Golf VI 1.4 TSI 122KM variant - samochód rodzinny (4 osoby),bardzo dobry silnik, całkiem ekonomiczny. W środku wszystko dopracowane można porównać z audi A3. Mało plastiku. Ogólnie wersja comfortline wypada bardzo dobrze.
~Onufry
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
W poprzednim golfie V miałem silnik 1,9 TDI 105 KM. Miałem obawy, czy mniejszy silnik będzie wystarczająco skuteczny. Okazało się, że świetnie sobie radzi. Jedyna różnica na minus, to mniejsza elastyczność na piątym biegu. (Silnik)
~Mike
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Samochód jest jak dla mnie w zupełności wystarczający i odpowiadający moim obecnym oczekiwaniom.
3,8
~marek gdańsk
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Vw się postarał. Najlepszy samochód w klasie. Opel astra IV to przy nim nic.
~Ilia Marinko (IKO)
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Miałem kupić coś innego, ale poczekałem trochę i jestem bardzo zadowolony. Honda Civic 4d automat za 77k nie jest tak fajnym autem jakby się wydawało. Brakuje mu tego czegoś, co ma golf. Polecam silnik i skrzynie DSG.
~ZAK
Hatchback 5d 2.0 GTi 210KM 154kW
Super-zabawka, mówią znajomi po pierwszej przejażdżce. Ale to pełnowartościowe auto, które cieszy w każdej chwili. Od otwarcia drzwi do pierwszej \"setki\", która się pokazuje gdy sąsiad, który wyruszył tuż za mną włącza \"jedynkę\". W każdej kategorii znajdę lepsze auto. Ale takiej sumy zalet nie ma NIC co ma silnik i jeździ na 4 kołach. TOP GEAR dał mu 9 pkt na 10 możliwych. Teraz wiem dlaczego.
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Posiadam 1.8 TSI, niestety nie ma go przy wyborze dlatego piszę tutaj, moc ta sama czyli 160KM. Samochód kupiłem ze świadomością, że pobiera olej, ale zrobiłem remont za 5000zł (wymienione pierścienie i poszerzone rowki). Po roku od remontu silnika mogę stwierdzić, że samochód nie spala oleju lub spala go w śladowych ilościach (na bagnecie nie widać zmian). Samochód jest świetny, mam wyposażenie highline i naprawdę czuć solidność i jakość...
~JacKill
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Poza odrobinę za słabym silnikiem (świadomy wybór) nic czego bym się czepił. Takie auto miało być i takie jest.
3,6
~Jaroslau
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Bardzo dobry samochód z kilkoma uciążliwymi wadami. Zalety: genialna ergonomia wnętrza, możliwość zajęcia bardzo wygodnej pozycji za kierownicą, niskie spalanie, wystarczająca dynamika, ogromny bagażnik, świetne prowadzenie. Wady: auto niskie - trudno się wsiada a szczególnie wysiada, ze względu na DPF auto nie bardzo nadaje się do miasta. Już wyjaśniam. Mam parę latek i kręgosłup już nie ten. W ostatnich latach jezdziłem głównie vanami i...
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VI
7,8
8,2
3,1
~Kik
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Niestety Golf nie oferuje tej jakości co poprzednie modele. Mam wrażenie, że wprowadzane zmiany go psują. Szumy z uszczelek drzwi, twarde zawieszenie, niepraktyczne plastikowe boczki fotela, podniesiony zatrzask pasa przedniego jest problemem do montażu fotelika dziecka. Do tego mało wydajna dmuchawa i ponure wnętrze. Kolumna kierownicy wystająca i niskie osoby będą uderzały kolanem.