Lista ocen Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 (85) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bandal
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ekonomia TDI chyba nie potrzebuje reklamy samochod kombi ktory w miescie przy ciężkiej nodze spala max 6,5 -7litrach :)to chyba naprawde dobrze w trasie spokojnie do 6 litrow przy predkosci 120km/h-160km/h przy delikatniejszej jeździe po miescie mozna zejsc spokojnie na 5,5 -6 l:) Histroie ze spali4,5- 5 w miescie raczej nierealne przy tych gabarytach no chyba ze ktos wrzuca 5 bieg przy 60km/:)Minimalne spalanie na trasie jakie udalo mi sie...
~Wajkiki
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
jak dla mnie bomba Trasa 4.5 do 6,5* (6,5l wychodzi mi kiedy jeżdże z przyczepą która też swoje waży okolo 500 - 600kg) miasto natomiast w gracach 5 - 6 l. Ale wiadomo jak sie na obroty wkręci kiedy noga cięższa to i ponad 7 spali Z poważniejszych napraw było tylko wymieniane caluśkie sprzęgło i nie powiem bo troszke kosztowało Tak po przejechaniu 50.000tys nic poważniejszego sie nie działo i co ważne nie dzieje Do drobnych napraw należy...
~Piter
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Spalanie to jest to co mnie zaskoczyło najbardziej. Alfa paliła mało ale Passat to prawie wcale. Na trasie parę razy udało sie uzyskac wynik 3,8 litra . Straszna meczarnia max 80 -90 km/h ( bardziej do 80km/h)ale da się .Przy normalnej trasie do 110 km/h utrzymuje sie 4,3-4,5 l/100km. W mieście jest gorzej, spora masa i mała moc robi swoje. Spalanie oscyluje w granicach 5,7-7,4 L/100 km. Dla info. Felgi 7,5x15 cali + opony 185/60/15 takie juz...
~Jan
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Super tani w eksploatacji. Pali mało, części raczej tanie i powszechnie dostępne. Trwały, większość napraw można zlecić byle komu za jak najmniejsze pieniądze bądź zrobić samemu pod blokiem (konstrukcja raczej prosta). Jednak stanowczo odradzam samodzielne grzebanie przy silniku, lub zlecanie napraw byle kowalowi. Wbrew pozorom wymagana jest tutaj duża precyzja i doświadczenie oraz (a może przede wszystkim) specjalistyczne oprzyrządowanie.
~maca
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj szczęka mi opadła. Powiem tylko tyle, że po kursie ekonomicznej jazdy zszedłem w podróży do Wenecji 1300km w jedną stronę z 5 osobami i załadowanym bagażnikiem po dach + jazdą z klimą ostatnie 200km spalił mi średnio...4,65l/100km. a teraz drobnym druczkiem :-) jazda przez Niemcy, Austria, Włochy więc tylko i wyłącznie autostrady i druga sprawa prędkość max 120km/h wskazywaną przez nawigację a nie licznik (liczniki zawyżają).
~marcin
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
to jest po prostu rewelacja, trase katowice- zakopane- katowice zrobilem na 13L !!! ale poniewaz nikt mi nie uwiezy wiec powiedzmy ze w trasie przy "normalnej jezdzie" spali 4L/100, srednio spala ok 5,5L, w mieście 6,5. jak by sie go "pogonilo" to pewnie wezmie cos wiecej ale raczej nie przekroczy 8L. cześci jak do VW czyli tanie, do tego duza ilosc zamiennikow, naprawy poza aso u dobrego mechanika- tanio.
~Grzegorz Kulesza
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Najwięcej pali w korkach. Największe spalanie przy ostrej jeździe to 5,5l/100km. Przy spokojnej trasie 4,8, więc rozbieżności są niewielke. Duże znaczenie ma jakość paliwa, Ważna zasada nie tankuje się taniego paliwa a dobre. Przy dobrym paliwie robi się 1450km na jednym zbiorniku. Jak dla mnie stalanie tego auta to rewleacja. Jak narazie najdroższy był rozrząd i opony. Reszta w granicach rozsądku.
~mar001
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
to juz leciwe auto, mimo że ogólnie serwis tani to trzeba miec świadomość, ze dobre częsci czyli orginały lub bliskie temu kosztuja nie mniej niż do nowych egzemplarzy. a na tanich podróbach, passat stanie sie dla nas samochodem do d... - przerobione w kazdym calu. Tak wiec przestrzegam, passat 20 letni kosztuje tyle samo ile 8 letni jesli chcemy sie nim cieszyć.
~bartek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj dane katalogowe naprawdę się potwierdzają. VW zapewnia o spalaniu w mieście około 6 litrów, co jest wynikiem z dużym zapasem. Trasa zależnie od prędkości. Do prędkości 120 km/h będzie to w granicach 5-5,5 litra, jeżeli damy radę jechać do 100 zmieścimy się w 5. Na koniec uwaga. Nie wiem jak jechać żeby spalić więcej niż 7 litrów tym autem.
~SUPER_MARIO
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
to to jest temat trasa miasto 90 120 1)na ropie ze stacji paliw 4.2 5.5 6 2)na ruskiej ropie 4.7 6.2 7 3)na oleju opałowym 5 6.8 7.8 to są średnie spalania w lato mniej jeżeli chodzi o miasto .
Volkswagen Passat B4 Kombi