Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.6 100KM 74kW 1997-2000 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~goornique
Kombi 1.6 100KM 74kW
Kosztem mocy samochód spala jak na swoje gabaryty niewiele. Jednak wykazuje sporą różnicę pomiędzy spalaniem na trasie, a w mieście. Byłem niezwykle pozytywnie zaskoczony, gdy po przeprowadzeniu precyzyjnego testu podczas spokojnej jazdy na trasie okazało się, że auto pali ok. 8,5 litra gazu na 100 km! Wg mnie to znakomity wynik. Jednak już podczas jazdy w mieście w 10 litrach raczej się zamknąc nie da. Co do napraw... przede wszystkim jak...
~waldek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Bardzo ekonomiczny i tani w utrzymaniu.Tanie i dostępne części,naprawi go praktycznie każdy mechanik.Spalanie LPG w granicach 10 do 12 l lpg/100km.Jedyne naprawy to zawieszenie i równiez nie były bardzo kosztowne.Taki samochód i z takim silnikiem to najlepsze rozawiązanie na posiadanie jednego z najlepszych w swojej klasie samochodów ,którego koszty utrzymania mogą byc zdecydowanie tańsze niż wielu mniejszych i mniej prestiżowych...
~Klasztor
Kombi 1.6 100KM 74kW
*****iec pali jak smok jak na taki mały silnik przy 120km/hpali 11L gaziu poniżej tej prędkości zawsze 10L a powyżej to nawet i 13 i 15 . Po mieście 14 L na 100km.Mam go 3 lata i wiem co piszę nie jestem drętfusem więc jeżdżę żwawo nie lubię się wlec wlec i cały czas na autobanie pedał w podłodze. A i jeszcze jedno oleju pali prawie tyle co gazu!
~NULU
Kombi 1.6 100KM 74kW
PRZED WYMIANA PRZEPŁYWOMIERZA W DŁUGIEJ TRASIE PRZY 5 OSOBACH 8,3L ALE BYŁ SŁABAWY I PEWNO NIE MIAŁ TYLE PALIWA ILE MIAŁ MIEĆ ZOBACZYMY TERAZ, BO JEST MOCNIEJSZY ALE COŚ KOSZTEM CZEGOŚ
~pk
Kombi 1.6 100KM 74kW
Za dużo pali 11 l w mieście ok 8 l. trasa. Części tanie bardzo duzy wybór zamienników. samochód prosty w obsłudze, praktycznie w każdym warsztacie go naprawią
~Piotrek
Kombi 1.6 100KM 74kW
zauzycie 11l (Krakow), trasa 8-8.5l (pamietaj automat), naprawy - zawal serca wszystko niesamowicie drogie, ale fura nie jest z dolnej polki :)
~Czarek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Części mimo, że są dosyć drogie to wymieniam je bardzo rzadko. Spalanie przy instalacji gazowej też jest ok, w końcu auto waży 1300kg.
~Arcy
Kombi 1.6 100KM 74kW
Trochę dużo pali ale z drugiej strony części są tanie i za każdym rogiem mechanik, który go naprawi.
~wojtekk
Kombi 1.6 100KM 74kW
myśle że jak na tę pojemnośc to calkiem w normie 7 trasa, 8,5-9 miasto, średnie na poziomie 8 litrów

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kuba K
Kombi 1.6 100KM 74kW
Jak na te pojemność to raczej sporo pali, ale auto nie jest lekkie wiec czego sie spodziewac
Volkswagen Passat B5 Kombi