Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.6 100KM 74kW 1997-2000 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~goornique
Kombi 1.6 100KM 74kW
Jest to najsłabsza wersja Passata B5. Dla kierowców o sportowym zacięciu ta jednostka napędowa jest z pewnością zdecydowanie za słaba, ale jeśli ktoś szuka relatywnie mało palącego samochodu o dużych gabarytach do spokojnej, miejsckiej jadzy - z pewnością się nie zawiedzie. I tak uważam, że producent wycisnął z tego silnika sporo mocy, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę masę samochodu. Poza tym do kultury pracy nie można mieć zastrzeżeń....
~waldek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Silnik jak na tę masę pojazdu nie pozwala być demonem prędkości.Kupując jednak samochód nastawiłem się na ten silnik ze względów ekonomicznych.Jednostka bezawaryjna , niezwykle tania w serwisowaniu oraz wspaniale pracuje z zasilaniem LPG.Należy również wziąść pod uwagę ,że kilkuletnie pojazdy z tymi silnikami mają zdecydowanie mniejsze przebiegi od poszukiwanych diesli i za samą różnicę w cenie można zamontować dobra instalację LPG i wtedy...
~Lustro
Kombi 1.6 100KM 74kW
W przypadku silnika trafiłem na cwaniaka, który zalał silnik motodoktorem, gdzie po sprawdzeniu kompresji wszystko było ok. Okazało się na dzień dobry wydąłem 3 tys na wymianę silnika. Obecny silnik 148 tys jak był montowany pobiera olej ok 1 l na 2 tys ( podobno to norma tych silników ) minus taki, że przed założeniem gazu należy wymienić pierścienie i uszczelniacze
~pk
Kombi 1.6 100KM 74kW
1,6 zdecydowanie za słaby. kiepskie przyśpieszenie. auto dobrze się zbiera powyżej 3000 obrotów.Sporo pali Przy umiarkowanej jeździe w mieście spala ok11 l. na trasie ok 8 l. Silnik bierze olej ok 0,4 l. na 1000 km Silnik prosty w obsłudze tanie części eksploatacyjne. Np rozrząd (zamiennik) kosztuje 170 zł.
~Bartek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Odkąd kupiłem i założyłem nowy bagnet i gniazdo bagnetu poziomu oleju skończył się problem rozchlapywania i o dziwo - już "nie bierze". Uwaga na dziurach: rozwaliłem kiedyś w nim magistralę olejową i trzeba było wyłączyć silnik, żeby się nie zatarł. Naprawa - 400zł.
~NULU
Kombi 1.6 100KM 74kW
PRZERYWA, SZARPIE, GAŚNIE. WYCZYSZCZONO PRZEPUSTNICĘ JEST TROCHĘ LEPIEJ.WCZORAJ WYMIENIŁEM PRZEPŁYWOMIERZ NARAZIE NIE GAŚNIE I WYDAJE SIĘ ŻE JEST OK, ALE ZA TO TERAZ KOMPUTER POKAZUJE BARDZO DUŻE SPALANIE. ZOBACZE ILE TERAZ FAKTYCZNIE PALI.
~wlasciciel passata
Kombi 1.6 100KM 74kW
Silnik 1.6 zdecydowanie za słaby do tego auta, mimo że zużycie paliwa takie same jak w 1.8T. Przy jeździe w 5 osób wyprzedzanie tira to prawie 1km. Czasem nie chce zapalic, nie wiem czemu. Trzeba pokręcić ze 30sek zeby zalapal.
~tom270wp.pl
Kombi 1.6 100KM 74kW
z silnikiem nie ma zadnych problemow jezeli ktos szuka czegos bardziej dynamicznego polecam 1.8 turbo lub disla auto ciagnie dobrze od 3tys. ale za to to prosta jednostka i niskie koszty utrzymania.
~Czarek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Nie sprawia problemu, trochę za mały na tak ciężkie auto. Słabo przyspiesza ale jak już się rozbuja to przy autostradowej prędkości przelotowej 140km/h jest nadal cicho i komfortowo.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.6 100KM 74kW
10,3
10,3
~Limakan
Kombi 1.6 100KM 74kW
Mam kombi i silnik 1,6 to stanowczo za słaby silnik jak na ten samochód.(co producentowi przyszło do głowy aby z tak słabym silnikiem oferować pasatta variant?)
Volkswagen Passat B5 Kombi