Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.6 100KM 74kW 1997-2000 (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~goornique
Kombi 1.6 100KM 74kW
Auto znakomicie reaguje na ruch kierownicą, wspomaganie działa bez zarzutu, samochód znakomicie się prowadzi zarówno na krętych miejskich dziurawych ulicach, jak i na trasie, przy większych prędkościach. Trzeba uważać na śliskiej drodze - zwłaszcza w zimie. Nie jest to może nic zaskakującego, ale przy hamowaniu nie zawsze kontrolujemy samochód, a ABS przestaje dawać radę, a nawet zdaje się czasem dziwnie zachowywać. Trzeba pamiętać, że...
~waldek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Zawieszenie jest dobre na nasze drogi w miarę komfortowe ,jednak co roku musiałem wymieniać któryż z drążków przedniego zawieszenie - \"polskie drogi\".Zawieszenie jest tak czułe ,że gdy usłyszymy stukanie to należy szbko wymienić drążęk posiadający luz,gdyz wystarczy kilka- kilkanaście dni , a już luzy wykazuje następny (sąsiedni) drążek co znacznie podraża koszty naprawy.
~Arcy
Kombi 1.6 100KM 74kW
Naprawiałem przednie zawieszenie raz. Koszt: 400zł. Przestał myszkować na boki i bezpieczna prędkość jazdy wzrosła ze 140 do 170km/h. Wyżej nie sprawdzałem - w końcu to stary samochód. Istnienia progów zwalniających nie uznaję, a to zawieszenie je wytłumia niemal jakby ich nie było - w każdym razie dużo lepiej niż w corolli lub w civicu.
~Lustro
Kombi 1.6 100KM 74kW
Wygodnie zawieszenie dość drogie w serwisowaniu ale nie bawiłem się w wymianę tylko elem. zużytych tylko całości z gwarancją na 80 tys. **** blada bo ma dwumase tak tak dwumasa. Właśnie wymieniam
~Bartek
Kombi 1.6 100KM 74kW
Naprawiałem przednie zawieszenie. Koszt 400zł z robocizną. Od tej naprawy samochód spokojnie robi 140, a nawet 150km/h. Już nie baraszkuje przodem powyżej 120.
~Czarek
Kombi 1.6 100KM 74kW
To wielka zaleta. Bardzo komfortowe zawieszenie. Jest całkiem miękko a jednocześnie auto dobrze trzyma się drogi.
~pk
Kombi 1.6 100KM 74kW
Zawieszenie super nie czuć nierówności i dziur. Dużo lepsze wyciszenie zawieszenia w B5 niż B4 chociaż znacznie kosztowniejsze.
~wojtekk
Kombi 1.6 100KM 74kW
jakna polskie drogi calkiem nieżle, wahacze często się psują dodam że komplet po obu stronach to wydatek kolo 2000zł :)
~NULU
Kombi 1.6 100KM 74kW
JEŚLI CHODZI O DZIURY TO SUPER KOMFORT EXTRA, ALE JAKOŚ DZIWNIE NA ZAKRĘTACH MA TENDENCJĘ DO PŁYWANIA PO DRODZE
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.6 100KM 74kW
10,3
10,3
~wlasciciel passata
Kombi 1.6 100KM 74kW
Zawieszenie jest zbyt miękkie, znacznie utrudnia to jazde podczas wyprzedzania czy na zakrętach, można po prostu wypaść z drogi.
Volkswagen Passat B5 Kombi