Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 (112) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jurek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
rewelacyjny silnik i spalanie przy tej masie samochodu,auto wygodne,pojemne,za ta kasę super.to mój trzeci pasek (2001 4motion 1.9tdi,2003automat1.9tdi)i muszę stwierdzić że ci którzy narzekają na awaryjność passatów B5 musieli po prostu kupić "okazje" bez książek i dokumentacji serwisowej(faktury,tuv)i ich cuda mają zamiast 160 tyś(ich licznik tyle wskazuje)tak naprawdę przebiegi 400-500tyś km,więc maja prawo się psuć.jeśli chcesz kupić dobre...
~Jozin
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Właśnie... drobiazgi są największą bolączką tego auta. Opowieść zacznę od sprzęgła kompresora klimy, który od kręcił się od wibracji silnika. Wszystkie plastiki, które w założeniu są ściągalne łamią się za każdą próbą ich odkręcenia/zdjęcia, przepalające się lampki nawiewów też potrafią doprowadzić do szału. Czujnikik - temperatury cieczy chłodzącej, czujnik poziomowania reflektorów (wyobraźcie sobie 180km/h, noc a tu nagle światłą w dół) i...
~ja
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
zamki drzwi i klapy to po prostu tragedia:2 dni po zakupie zamek drzwi kierowcy sie nie blokuje po rozebraniu-caly zardzewialy, odpial sie wezyk spryskiwacza tylnej szyby efekt zalany jakis uklad elektryczny w bagazniku po lewej i centralny zamek nie dziala dobrze ze to tylko bezpiecznik wywalilo, 5dni po zakupie zamek klapy tylnej sie nie blokuje albo kiedy mu sie chce. Jak na 1 tydzien sami przyznacie ze to troche duzo
~Kierowca
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Ok, na razie dzieciaki wyrwały tylną popielniczkę - muszę skleić mały zawiasik.Do bagażnik wrzuciłem wykładzinę którą przyciąłem na wzór oryginału ponieważ lubi się coś wysypać/wylać itp.Szybko przecierają się dywaniki dla kierowcy i pasażera. Lepiej wymienić na gumowe. Trzeba również dokupić nakładki na progi zwłaszcza z tyłu bo maluszki wspindrują się po progach na foteliki a buty mają to i owo pod spodem. Po za tym OK.
~Rynkov
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Z drobnostek : przepalila sie żaróweczka w popielniczce z tylu i z przodu oraz podswietlenie nawiewow.Padl tempomat.Radio po wymianie z fabrycznego na markowy sprzet odbieralo bardzo malo programow.Ciezko wyciagnac akumulator.Z tylu jak sie wozi \"nie czulych pasazerow\" to momentu i masz wyrwana popielniczke.Parujace reflektory z tylu ,dotyczy kombi.Spalila mi sie jeszcze lampka pod sufitem.Ogolna ocena , 3.
~Użytkownik.
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Kupiłem 3latka z 123tys. km. Miał wymieniony w VW rozrząd, paski, hamulce, opony, płyny. Do tej pory wymieniono: wentylator klimy, czujnik temp2, manszetę, sprzęgło alternatora, wycieraczki, żarówki (nie polecam Philipsów-szajs ale Osram są niezawodne). Teraz do wymiany kwalifikuje się siłownik CZ drzwi tylnych. Ogólnie duperele się żadko psują chociaż są uciążloiwe i nie tanie w naprawach.
~D
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Trochę drobnych rzeczy się psuje: zamki i czujnik otwarcia drzwi, światła z czasem matowieją, mechanizm zwijania rolety, siłowniki klapy i maski, podgrzewanie fotela kierowcy( nie działa regulacja, albo max albo wgl można ustawić), mechanizm podnoszenia szyb, wężyki podciśnieniea od turbo, wężyki od dolotu. W sumie same pierdoły z powodu wieku auta i prawie 500k km.
~niezadowolony użytkownik z białegostoku
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
uzbierałaby się długa lista: niepodokręcane elementy wyposażenia, bardzo złe spasowanie elementów (fotel pasażera, konsola środkowa, cała konsola w stosunku do szyby i słupków), niedziałający spryskiwacz tylny (do nowego), przerwy w "dostawie prądu" do konsoli środkowej , zacinające się zamki (drzwi tylne, kpala bagażnika), niedokręcony układ wydechowy itd. itd.
~Seweryn B;))
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
częstą wadą passata jest zasyfiona turbina..przy przebiegu około 180-200 tyś km, trzeba jechać na czyszczenie, lub wymiane łopatek turbiny. (koszst około 320-400 PLN) Inną wadą passata, (dla pocieszenia dodam że Audi A6 też ) jest elektryka....głównie siada przerywacz..jakieś kontrolki,czasami tylna wycieraczka..reszta ok
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
~Starless
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Miałem go od nowości. Wymieniono: zestaw wskaźników, przepływomierz, pasek, 3 x klocki , 1 x tarcze, 1 x alarm, rozkodowały się piloty, ciągłe problemy z alarmem oraz drobne z elektroniką, pourywałem zimą plastiki pod silnikiem(całkowita porażka). Każdy wysoki krawęznik to crash-test. Nigdy nic poważnego. A dostawał w tyłek ostro.
Volkswagen Passat B5 Kombi