Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 (36) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej M
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Nigdy więcej passat !! :) kupiłem w lecie - było super, podróż do chorwacji 25000 tys km bez zajęknięcia. Rozpoczeło się w zimie... drobne usterki ktore unieruchomiły auto - uszczelka przy wężyku od hamulca tylniego, tydzien pożniej !! to samo tylko z drugiej strony. 2 tyg pozniej !!! pekiety przewód od wspomagania przy grodzi ... 3 dni w warsztacie, legendarny czujnik N75 - grozi zabiciem jak zawiedzie (o mały włos...), co chwile coś się...
~fan club paska !
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Moj pasek sprowadzony jest z Francji. Ma kilka niedociagnieć. Tylna wycieraczka potrafi czasem robic dziwne ruchy w polowie sie zatrzymac i dalej wycierac, nie wiem skad to sie wzielo. Przycisk zamykajacy wszystkie drzwi czasami zamykam tylko troje drzwi. Elektryk powiedzial ze mechanizm drzwi z tylu pasazera jest uszkodzony tak samo wycieraczka, programator z tylu w klapie musi byc uszkodzony.
~peter
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Witam.miałem już pare samochodów miedzy innymi audi b3 b4 to były dobre samochody niemcy teraz nie stawiają na jakość tylko na ilość.najgożej jak jedziesz w daleką trase a tu niespodzianka dziurawa chłodnica to wada passatow i kosztowna szczegulnie jak sie jest za granicą aż strach jechać tym autem w taką trase.następny zakup to saab 9-5 słyszałem ze są malo awaryjne i solidne
~Kmortel
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Posiadam auto rok czasu zrobiłem 40 tys kilometrów i poza materiąłami eksploatacyjnymi nic nie robiłem. Jedynie co mogę zarzucić to usterki tylnej klapy, a mianowicie jak wiadmowo w kombi jest ona cały czas mokra i instalacja w środku czyli centralny, wycieraczka jest podatna na zamoczenie i w związku z czym moga wystąpić uszkodzenia silnika wycieraczki lub zamka.
~Marcin Szydłowski
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Po przejechaniu 250 tysięcy sypie się wszystko - silnik cieknie, podświetlenie deski raz działa raz nie, tylna wycieraczka działa wraz ze spryskiwaczem przedniej, tapicerka klapy bagażnika odpada, klapka wlewu paliwa otwiera się po ok 20 kliknięciach guzika. Pomimo tego, że fiat ma opinię taką jaką ma będzie moim kolejnym samochodem. Z puntem nie było problemów.
~mareckizx
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
tu nie jest tak różowo jak wiekszosc sie wypowiada chyba ze trafilem na taki egzemplaz.Centralny zamek,tak jak juz wspominalem zawor od turbiny,wąż i kruciec od plynu chlodzacego,zaczela sie pojawiac rdza na tylnej klapiei jeszcze pare jakis drobnych ale uciazliwych usterek ktorych juz teraz nie moge sobie przypomniec.
~bartus_w@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Denerwujace sa psujace sie drobiazgi takie jak: urwanie uchwytu od schowka pasazera(ponoc to norma w tych modelach, przyklejanie przez serwis mimo ze bezplatne nic nie daje na dluzsza mete konieczna wymiana calej klapy) wylamanie sie kratek od nawiewu, przerywanie oswietlenia w bagazniku. Od nowosci problemy z pilotem.
~Paweł
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Teść mnie na ten samochód namówił bo on tylko VW jeździ ale ma klapki na oczach choć też dużo u mechaników spędza czasu - od czego tu zacząć: zawieszenie, centralny zamek, tylna wycieraczka, wentylator chłodnicy, włącznik świateł, matowiejące reflektory,zamek od maski, cieknący bak.
~Sebastian ,sebagrela@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o usterkowość drobiazgów to mogę się pochwalić, że jest to jak na razie najlepsze auto (wcześniej miałem Xsarę przez 3 lata, Astrę I przez 5 lat, Clio I przez 2 lata...) Ostatnio wycieraczka nie chce się wyłączyć ;),ale to podobno normalna usterka w Passacie.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mz1976@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wadliwe krańcówki w zamkach drzwi przednich (nie świeci oświetlenie wnętrza itd), luzy na zawiasach drzwiowych, zacierające się prowadnice zacisków hamulcowych, palące się żarówki H7, niedziałające podgrzewanie lusterek
Volkswagen Passat B5 Kombi