Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fan club paska !
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak dla mnie rewelacja, nie jezdzilem nigdy na lepszej skrzyni. Krotki lewarek, doskonale zmienia sie biegi jednym palcem popycham. Niektorzy pisza ze jedynka krotka , a ile byscie sie chcieli rozpedzac do 100 ? moj spokojnie do 30, i zmiana na dwojke. Nigdy mi jeszcze nic nie wyskoczylo, czasami wsteczny trzeba poprawic ale to juz 10 latek, codziennie milion razy zmieniam bieg i spowrotem,
~mz1976@o2.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Biegi wchodzą precyzyjnie i stosunkowo lekko nawet zimą przy nierozgrzanym mechaniźmie. Gorzej z biegiem wstecznym, który w moim modelu jest wciskany (jak w maluchu :)) - jest to dla mnie niezbyt wygodne rozwiązane.
~bartek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
ocena dobra - zbyt długi skok drazka, 1 i 2 - za krótkie przełożenia, dosyc precyzyjna. do auta tego typu - do przyjęcia (ale właśnie zaczęła się sypać - z uwagi na przebieg \"niepewny\" może to już jej czas...)
~Sebastian ,sebagrela@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Skrzynia biegów jest bardzo precyzyjna, lecz przy temperaturze ok 0\'C lub poniżej biegi 1-3 wchodzą z małym wysiłkiem z mojej strony. Ogólnie skrzynie biegów oceniam na dobrym poziomie.
~melo
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
skrzynia biegów ma dość długie przełożenia w związku z tym wymaga przyzwyczajenia. bieg wsteczny czasem sprawia lekkie problemy z załączeniem; czasem trzeba go poszukać.
~Poznaniakk
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Ciężko mi cokolwiek skrzyni zarzucić jako że nie miałem z nią żadnych problemów. Przez 3 lata żadnych trzasków, zgrzytów. Po prostu działała.
~karol
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystkie biegi wchodzą gładko i precyzyjnie, jedynie wsteczny czasem ciężej wchodzi, ale to nie przeszkadza.
~Mauritz
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
dość ładnie wchodzą biegi, troche długie sprzęgło ale do wszystkiego się da przyzwyczaić
~Paweł
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Bez zarzutu, chyba że koło dwumasowe zaszwankuje co po 200000 km jest częstym problemem,
~Tomek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Bardzo dobra.Wyczytałem gdzieś,że się w niej nie wymienia oleju?(manual)Muszę to sprawdzić.
Volkswagen Passat B5 Kombi