Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

rafał_pszów, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : i silnik. Kupiłem to auto po naprawionej nie fachowo stłuczce - lekkie gniecenie błotnika i troszeczkę dociśnięty do czego bagażnik - po 2 latach jazdy w tych newralgicznych miejscach nie ma dalej ani śladu korozji. A silnik jest bardzo dobry
Układ elektryczny : Czujnik temperatury silnika - poza kontrolką bez objawowe
Inne
Układ hamulcowy : Zużywają się tarcze i klocki - winą jest b. duża moc i duże prędkości przelotowe :)
Tylka raz stało się tak, że był problem zapalić -25st C, musiałem próbować aż 3 razy odpalić i.. dało rady :)130KM na każdym biegu ładnie odczuwalne przyspieszenie.
Jedyny minus - w mieście, ostra i krótka jedynka - jak ruszy to dobrze zaraz dwójke, gorzej jak znów hamujemy. Tyle koni i turbina powodują, że trudno się jeździ powoli - ale lejiej na niskich obrotach niż miejski przecinak jakim jest TICO, które szarpie przy niskich obrotach.
SUPER, przy 90km/h czy przy 160km/h i nawet przy tych 200km/h człowiek czuje się pewnie. Samochód jedzie tam gdzie chcemy i nie podejmuje za nas decyzji. Pewność prowadzenia.
Kombi-problem z widocznością i wyczuciem tyłu, ale szyby duże.
Wszystko na swoim miejscu. Nie trzeba się specjalnie nad niczym zastanawiać. I rzecz która sprawia mi wiele przyjemności - patent który znam z VW - szeroka regulacja racy wycieraczek chyba z 6 prędkości!
Dobra - szkoda że klimy cały czas jeszcze jedno strefowa :(
Wygodnie i obszernie
Bardzo dobre, jednak jest to DIESEL, wiec troche klekocze
zejście ze spalaniem na trasie 100km do ok 5l/100km przy DYNAMICZNEJ jeździe krętymi drogami przelotowymi. Dla mnie ideał. Części,wiadomo, że nie najtańsze, ale daje się rady. Chyba koszty podstawowych napraw w normie. Cały rozrząd ok 1300zł z filtrami i olejami - cz. oryginalne,ale mechanik nie oryginalny.
Cały czas muszę poprawiać kanał plastikowy z powietrza dolotowego pod maską, bo stuka w maskę czy inne części i t przeszkadza mocno, daję tam papierek i jest cisza, aż wypadnie papierek :) Popsuła mi się regulacja przy samych reflektorach, chyba odpadły małe plastikowe śrubki.
Uszkodził się czujnik naciśnięcia pedału hamulca(częsta usterka)+ uszkodzenie czujnika temperatury. razem obie części z robocizną 150zł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW [l/100km]

5,8