Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 130KM 2001-2005 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 130KM 2001-2005

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 22.08.2010 20:07:44 przez

Mam auto w kombi z 2001r. Zanim go kupiłem spędziłem rok na wyjazdach na tz okazje itp. Szukałem głównie toyoty avensis ale passat był tuz za nią. Wyjazdy nauczyły mnie wiele a głównie tego, że strasznie ciężko jet kupić dobry używany samochód. Toyotę odpuściłem bo albo oferowane w przedziale cenowym na jaki było mnie stać samochody miały jakieś defekt albo nie zdążyłem dojechać bo te bez defektu długo na klienta nie czekały. Passatow jest zdecydowanie więcej i to co mnie życie nauczyło to że warto się interesować tylko tymi droższymi z danego rocznika. Inaczej na 95% ktoś chce nam wcisnąć chłam. Mój egzemplarz pochodzi ze Szwajcarii. Dobrze go zlustrowałem zanim się zdecydowałem. Sprawdziłem książkę serwisową z wersją sieciową, badanie lakieru, ścieżka... itp. Auto wygląda na zewnątrz i w środku rewelacyjnie i przez 2 lata jakie go mam zrobiłem 50 tyś i sie rewelacyjnie sprawuje. W sumie mam już 230 tyś. Z książki się dowiedziałem, że miał wymienią dwumasę i pompowtryski przy 150 tyś. Byłem świadom tych mankamentów ale skoro były zaraz po wymianie zagrało na plus. W zawieszeniu nie było robione nic i dalej jest rewelacja bo sprawdziłem wiosną na ścieżce. Zobaczymy jak będzie po naszych drogach;) Silnik rewelacja! Nie bierze oleju (w sensie ze nie dolewam między wymianami) pali średni 5,8-6,2 paliwa na 100 km w zależności od pory roku. Na klimie jeżdżę praktycznie cały czas. Nic mi się z autem nie dzieje. Wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne jak klocki hamulcowe, żarówki. Trzeba pilnować wymian oleju i odpowiedniej jego klasy jak dla pompowtrysków.Do baku leję tylko Verwę. Trochę drożej na stacji ale paliwo pewne i rekompensuję większą mocą i mniejszym spalaniem, mniejszym zużyciem silnika. Mam zamiar jeszcze ze 3 lata pojeździć B5fl i zmienić na wyższy model. Jednak czytając opinie użytkowników B6 mocno się nad wyborem kolejnego auta zastanowię. Pozdrawiam!

dodano 20.12.2012 11:06:24 przez

Moim VW narobiłem sporo kilometrów nie popsuł się nigdy na drodze na swój wiek i przebieg silnik był w doskonałej kondycji nie brał oleju nie dymił i maił dobre przyspieszenie . Porównując go z tego samego rocznika do francuzów można zadać sobie pytanie czy ktoś poważnie jezdził Renault czy Fiatem żeby twierdzić że są lepsze bo są o niebo gorsze wiecznie w naprawie lub z błedami na konsoli w passku nigdy nic takiego nie było jak i u znajomych nie wiem skąd takie opinie u co nie których pewnie bo sami jakieś lagunki :) . Zmieniłem go tylko z jednego powodu bo cała wieś się na niego przesiadała i zrobili z niego to samo co z BMW masa wiejskich dodatków i śmieszne zachowania psują opinie o użytkownikach VW . Ale ogólnie nie ma co narzekać autko miało 2004 a w porównaniu do nowych insignia nie widziało serwisu oprócz wymiany oleju :) co nie można powiedzieć o nowych oplach które są chyba z chiń bo tak są wykonany

dodano 04.10.2010 00:23:49 przez

rewelacyjny silnik i spalanie przy tej masie samochodu,auto wygodne,pojemne,za ta kasę super.to mój trzeci pasek (2001 4motion 1.9tdi,2003automat1.9tdi)i muszę stwierdzić że ci którzy narzekają na awaryjność passatów B5 musieli po prostu kupić "okazje" bez książek i dokumentacji serwisowej(faktury,tuv)i ich cuda mają zamiast 160 tyś(ich licznik tyle wskazuje)tak naprawdę przebiegi 400-500tyś km,więc maja prawo się psuć.jeśli chcesz kupić dobre auto,nie licz na najniższą cenę dla danego rocznika.szukaj raczej w średniej lub wyższej cenie i koniecznie z potwierdzonym przebiegiem,a wtedy nie będziesz narzekał.gdybym miał kupować jeszcze raz auto,napewno wybrał bym paska.najlepiej ostatnie wyjście b5(2005r)koniecznie 1.9tdi 130KM,manual.i oczywiście z potwierdzoną (w aso vw)historią serwisową

dodano 15.01.2012 09:21:15 przez

Praktyczny, ładny, wygodny, ekonomiczny i pakowny samochód rodzinny.Jeżdżę nim już 4 lata, zatem mogę polecić go tym, którzy decydują się na kombi. Auto jest ocynkowane, niezawodne i bardo wygodne. Bezpieczeństwo gwarantuje wielkość samochodu (siedzimy 1,5m od zderzaka), systemy ABS, ASR, ESP i poduchy pow. Przed zakupem samochód koniecznie stawiamy na ścieżkę i to w VW(150-200zł)wraz z weryfikacją książki obsługowej i VAG(komuterowe spr. błędów i awarii). W razie wątpliwości proszę odwiedzać Forum VW Passat, gdzie opisano chyba z 200% usterek i sposobów/kosztów radzenia sobie z nimi. Nikt nie lubi passaciarzy na drodze ale wierzcie mi, bierze się to wyłącznie z zawiści i zazdrości. Taki to już jest Polski naród. Samochód jest wart tego, żeby go posiadać.

dodano 27.01.2008 01:25:12 przez

Ogolnie dośc dobre auto, silnik, prowadzenie i wyglad to mocne punkty tego samochodu, świetnie się prezentuje na alufelgach w pakiecie chromowanym, fajne wnetrze, fajne zegary(ładne podświetlenie),ponadczasowa sylwetka, niestety drobne usterki psują wizerunek ciężko wypracowany prze VW we wczesniejszych latach, psują się zamki, problemy z klimą, niektórzy narzekaja na psujące się przepływomierze i na pompowtryski ja akurat nie mialem z tym problemu, Kolejny Passat, to bedzie prawdopodobnie 1.8 Turbo w benzynie(poprostu mniej awaryjny od diesla)

dodano 07.08.2009 11:38:49 przez

Bardzo dobra propozycja dla małżeństwa z dziećmi. Nadaje się do codziennej jazdy i do długich wyjazdów na wakcaje. Bardzo porządna konstrukcja. Bardzo dobra dynamika,wygoda, ergonomia, pakowność bagażnika. Miejsca mnóstwo. Bardzo dobrze się prowadzi. Wszystko jest kwestią zakupu. Ja po swój pojechałem do Austrii i mam wersję Niemiecką Trendline. Wiem, że w Polsce takiego auta z takim przebiegiem nie kupię. Polecam tym, którzy się wahają i boją opini auta dla wsi. Wiem czym jeżdżę a opinie innych mam w... pod koszulką.

dodano 20.03.2010 22:01:34 przez

Byłoby fajne auto ale niestety trapi je tak wiele przeróżnych wad i usterek ze naprawdę psuje to wszelka przyjemność z eksploatacji tego pojazdu. Sama koncepcja samochodu fajna - przestronny sedan z silnikiem umieszczonym wzdłuż osi samochodu, za te pieniądze otrzymujemy naprawdę kawał samochodu. Nie ma on niestety nic wspólnego z legendarna niemiecka solidnością, ten model jest naprawdę problematyczny. Oszczędny motor jak najbardziej na plus, niestety niska kultura pracy i usterkowość osprzętu psuja jego ocenę.

dodano 04.08.2006 23:52:39 przez

Kompeltnie przereklmowana marka. Miałem przed nim Citroena C5 i z roku 2000 i bardzo załuje że go sprzedałem na rzecz passata,miał być szybki i niezawodny a porównując go do C5 to VW niestety nie ma sie czym pochwalić, silnik mimo takiej samej pojemności gorszy, mniej miejsca, gorsze wyposazenie a o komforcie jazdy nawet nie wspominam w porównaniu do C5 jedzie sie nim jak wozem drabiniastym, nie wspomne o ilości usterek które jak na auto z roku 2000 nie powinny mieć miejsca, nigdy w życiu więcej VW...

dodano 11.09.2003 16:02:33 przez

Co wy chcecie od niemieckich marek. Nie jest to już nowy model, klepany od kilku lat, więc nie porównujcie go z Mazdą 6 lub Toyotą Avenssis, ale swoje może i ma, mi tam się podoba. jak się kupuje Paska po przejściach i klepie go za 2,500 tyś zł. aby jechał to póxniej jak by nie patrzył wszystko wyjdzie. Praw fizyki się nie pokona. Każdy nit kiedyś straci swoją wytrzymałość. No NIE.!!!! W serwisie nie byłem, więc nie wyrażę opini. Ludzie róznie reagują, tak jak na ulicy tak i w serwisie.

dodano 26.12.2004 21:45:29 przez

Passat w moich oczach wypada bardzo słabo (użytkowałem z roku 1999 1.8 benz. - 100 tys. km) i obecnie opisywany - dużo uwag się powtarza) wady: 1. jakość wykonania na miernym poziomie; 2. bardzo słaba niezawodność (patrz szczegóły); 3. jak na klasę złe wyciszenie kabiny; 4. niedopracowane rozwiązania (np. przewietrzanie, tylna szyba i wycieraczka) serwis niby kompetentny, ale w praktyce bezradny zalety: 1. dobre prowadzenie; 2. dobra elastyczność; 3. zestaw audio (gamma + cd)

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 10 km. Silnik: 2.0 177KM, benzynowy.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Passat, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady W tym samochodzie znacznie łatwiej było o zalety, niż o wady, ale poradziliśmy sobie - zapraszamy do oglądania sporządzonej przez nas listy zalet i wad VW PASSATA.
VW Alltrack, Na każdą okazję
VW Alltrack, Na każdą okazję Na ryby, na grzyby, na lwy by...śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. Chyba podobna melodia chodziła po głowie decydentom z Volkswagena, bo zlecili oni inżynierom opracowanie wariantu Passata, który własności jezdne wersji 4MOTION połączyłyby z większym prześwitem i możliwością jazdy w lekkim terenie. Tak powstał model Alltrack, który zaprezentujemy w tym odcinku.

Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 130KM 2001-2005 340