Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan (254) - Silnik

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ansanok
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Nie polecam tego samochodu w okresie 1,5 roku cztery razy holowany na lawecie Nigdy nie wiadomo kiedy odmówi posłuszeństwa. Samochód regularnie serwisowany najlepsze oleje i paliwo-i tak silnik odmawia posłuszeństwa
~Diesel
Sedan 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
O wiele ciszej niż na PD-pompowtryskiwacze. Po 9 tyś.km dolałem tylko 0,2 litra oleju silnikowego - po odpowiednim dotarciu mogę stwierdzić że silnik jak na razie nie \"bierze\" praktycznie w ogóle oleju.Super
~koks
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
silnik bardzo dobrze sprawdza się w tym aucie 170KM daje sobie rade bardzo dobre przyspieszenie 8,5 do setki i rewelacyjna elastyczność na 5 i 6 biegu naprawdę silnik warty polecenia dużo lepszy od 2.0tdi 140 KM
~Arek
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Pracę oceniłbym na idealną, jeśli nie istaniałaby "dziura" w pracy Diesla, do której powoli przyzwyczajam się. Generalnie jestem bardzo zadowolony z silnika, elastyczność jest do pozazdroszczenia przez silniki benzynowe.
~loniu
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik porównywalny do podobnych aut w tej klasie, choć common raill w Avensis był cichszy i kultura pracy wydawała się wyższa. Pompowtryskiwacze słychać szczególnie jak jest zimny. Później pomruk słychać ale jest przyjemny dla ucha
~***Łuki***
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
silnik doskonały, osiągi genialne, jednotka 2.0 tdi pracuje czysto i gładko, jednak przy rozruchu po nocy trochę klekocze, ale szybko to ustaje, no i ta elastyczność, silnik ten ciągnie od najniższych obrotów.
~Rooox
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Żwawy i potrafiący bardzo pozytywnie zaskoczyć niewielkim spalaniem na trasie. Przy 70-80 km/h, na drodze krajowej mój Passat spalał 5,2 l. To świetny wynik, wziąwszy pod uwagę sporą masę samochodu.
~kuba_wosik
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Projektant tego silnika chyba nie był kochany w domu. Silnik to badziewie jakich mało. Psuje się na okrągło. Pompowtryski, rozrusznik, nierówno pracuje jak wibrator osiemdziesięciolatki. Po 1.9 TDi to szrot.
~Tomasz
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Dobrze ciągnie na wyższych obrotach, na niższych troszke gorzej, ale nie ma tragedii. V max uzyskany przeze mnie to 201km/h na tempomacie w niemczech na ich autobanach. Nie ma oceny 4+, więc jest 4.
~YO
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Silnik - sam w sobie bdb. Żadnych problemów. Elastyczność - jak to przy automacie, kultura - bez zarzutu. Stojąc na światłach wewnątrz cisza, trzeba patrzeć na obrotomoerz, bo nie wiesz czy pracuje...
Volkswagen Passat B6 Sedan