Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan (254) - Silnik

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bart
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik jest dobry troche glosny ale ten typ tak ma.Moze martwic zuzycie oleju ale to teraz norma dla nowoczesnych diesli pocieszajace jest to ze w miare przybywania kilometrow zuzycie oleju i paliwa wyraznie spradalo .Bardzo mocny i elestyczny silnik polecam .
~wyrwas_kacper
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Na temat silnika - nic dodać, nic ująć, jak na razie bezawaryjny. Cicha kultura pracy, kolega po przesiadce z diesla oniemiał i mówił że prawie go nie słychać :O Silnik elastyczny - na 6-stym biegu przy 90km/h wyprzedzanie bez redukcji to nie żaden problem ;)
~Kamilo
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik na pompowtryskiwaczach pracuje na ziminym trochę jak czołg. Niezła dynamika ale usterki pompowtryskiwaczy mogą spowodować że uśmiech z twarzy bardzo szybko znika. Osobiście wymieniłem 3 pompowtryskiwacze ( auto dwa razy na lawecie)
~Eryk_B_
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik dynamiczny, w szczególności dobre parametry przy wyprzedzaniu 60-100 i 80-120 (wysoki moment obrotowy), spalanie przy maksymalnej oszczędnej jeździe na odcinku 300 km to 4,1 litra ON, w mieście od 6,5 do 7,5 litra przy normalnym użytkowaniu.
~Tomek
Sedan 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
170 comonrail robi swoje jest cichy, nie ma żadnej turbodziury, przyśpiesza płynnie, nie ma żadnych problemów.Dla innych posiadaczy taka informacja CR wszedł od końca 2008 roku i jest to silnik absolutnie bezawaryjny nie ma co porównywać 170 zwykłej
~Misior
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Plus: Zrywny, cichy. Ladnie przyspiesza. Minus: czasami na wolnych obrotach mam wrazenie jakby nierowno pracowal (tak jakby trzeslo autem). Na 10.000 km dolewam 1 litr oleju co ponoc jest zgodne z wytycznymi producenta. Ponoc samochody z turbina tak maja.
~MarkusWe11
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
silnik w brew złym opiniom jest super wcześniej jeździłem mondeo 2.0TDCI 131KM 406 laguną C5 to trzeba przyznać że passat bije te wszystkie auta! Jest to idealny samochód na dalekie trasy! mój passat 2.0TDI 8V DPF 140KM bierze olej 0.5l na 15tyskm
~MARCEL
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
ZGADZAM SIE ŻE 2.0tdi 140KM TO TYLKO 8V DLATEGO DO 2009R BYŁY BITE! KOLEGA MA PASSATA Z 2009 R Z TYM SAMYM SILNIKIEM I TEŻ 0 AWARII A TE 16V MAJĄ ICH WIĘCEJ GŁOWICE ITP MIELIŚMY W FIRMIE TOURANA 2.0tdi 140 16V BKD DWÓMAS GŁOWICA I WTYRYSKI DO WYMIANY !
~Dren
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Pomimo małej objętości 122 koni można odczuć przy mocniejszym naciskaniu na pedał gazu - oczywiście przekłada to się na zużycie beznzyny. Silniczek 1,4 wystarczy do spokojnej jazy i nie warczy, jest elastyczny nawet na niskich obrotach.
~mery26
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
szału nie ma-moc zjedzona przez masę. Dupo hamownia odczuwała więcej dynamiki w Octavii (140KM)Inna rzecz na prędkościomierz idzie szybko w górę. Idealne auto z tym silnikiem na trasę. W mieście już gorzej. Czasami denerwujące delikatne falowanie obrotów.
Volkswagen Passat B6 Sedan