Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan (254) - Silnik

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mit
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik bomba. Elastyczny i cichy. Nie myślę o powrocie do diesla (poprzednio 1,9 TDI 131 KM VW PASSAT B5FL) Po wymianie serwisowej oleju przy przebiegu 3.000 km, następnie po przejechaniu kolejnych 7.000 km musiałem dolać 0,8 l oleju.
~EMI
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
140 km robi swoje , jest bardzo dynamiczmy , spalanie ok 7 litrów wyciszenie mogło by być lepsze , choć w porównaniu z popszednikiem jest dużo lepiej , turbo dziura jest denerwująca zaczyna ciągnąć od 1800 obrotów ale wtedy idzie jak burza
~użytkownik
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik trochę chrapliwy w brzmieniu (pompowtryskiwacze) ale bardzo oszczędny i fajnie się zbiera już od 1800 obr/min. Żadnych usterek i nie bierze oleju. Poprostu dobra, sprawdzona konstrukcja vw.Jak na polskie warunki zupełnie wystarczający motorek.
~Damian
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Silnik o oznaczeniu BWA. Nie bierze ani grama oleju, bardzo dobra kultura pracy i spalanie 8-9,5l/100km w mieście, na trasie około 7-8,5, w cyklu mieszanym około 9l, uważam, że jak na 200km to wynik bardzo dobry
~bartek_urbański
Sedan 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
140 KM w pełni mnie zadowala. W czasie eksploatacji nic się nieprzewidzianego nie wydarzyło. Wymieniłem koło dwumasowe przy 180 tys. km i byłem na to przygotowane. Co 15 tys. km wymieniam olej. Żadnych niespodzianek.
~Adamsky
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
To największy atut tego auta. Cichy, elastyczny i dynamiczny. Jeśli się traktuje rozsądnie odpłaca niskim spalaniem. W serwisie powiedzieli, że w 2010 VW poprawił tą generację TSI s którymi były problemy w Skodach.
~Konrad kraków
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Silnik stanął słupka przy 8tys km przebiegu (osmiu a nie osmiuset) ,laweta ,powtórka z rozrywki przy 12 tys przebiegu.obecnie tez stoi w serwisie.Generalnie 4 miesiące posiadam tego grzmota i 3 x jechał na lawecie.
~Maciej
Sedan 1.6 FSI 116KM 85kW
No cóż, silnik 1.6 nie należy do demonów prędkości ale do jazdy po mieście jest idealny. Samochód jest jednak ciężki ale silnik dobrze sobie radzi z tą masą. Bardzo źle to już wygląda kiedy samochód jest w pełni obciążony.
~Andrzej
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Kupując samochód z tym silnikiem muszę przyznać, że miło jestem zaskoczony. Bałem się, że dynamika będzie gorsza niż podaje producent. Na moje wyczucie wszystko się zgadza i jest OK. Jak ktoś chce dynamiczniejszy to ma spory wybór.
~jogi
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik dynamiczny, serwis wymieniał pare rzeczy ale ogólnie wszystko na gwarancji. Osoby które piszą, że miały 7 usterk w ciągu 75 tyś. ewidentnie nie serwisują samochodu. Ja regularnie robie przeglądy i odpukać nic się nie dzieje.
Volkswagen Passat B6 Sedan