Lista ocen Volvo S40 II (137) - Całokształt

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Prezesinho
Sedan 2.0 145KM 107kW
Ogólnie bardzo pozytywnie oceniam.Daje dużo przjymności z jazdy i tyle samo prestiżu.Gdyby jeszcze kabina i bagażnik były trochę przestronniejsze byłoby to auto niemal idealne.Duża staranność wykonania, dobre materiały w standardzie, a za dopłatą mogą być jeszcze lepsze. Całkiem przyzwoity silnik, trochę pali , ale jak dla mnie nie żałuję ,że sie na niego zdecydowałem. Prz dobrej cenie promocyjnej można go kupić za uczciwe pieniądze.
~wojtas81
Sedan 2.0 D 136KM 100kW
Jest to swietne autko. Wizualnie jedno z najpiekniejszych w swojej klasie. Silnik rewelacja. Na rozgrzanej turbinie bardzo dynamiczny i pali b. malo jak na swe osiagi. Wygodny, dobrze trzyma sie drogi. Samochod bardzo bezpieczny i ladnie wykonczony. Malo plastiku, sporo innowacji. Niestety jest to nieco awaryjny samochod. W ciagu roku maialem 2 naprawy (pech?). Generalnie polecam to autko. Dobra i tansza alternatywa dla BMW, Audi czy Lexusa.
~Maciek
Sedan 2.0 D4 177KM 130kW
D4 to prawie jak słynny D5 tylko, że 2l jednostka. Pięknie brzmi przy kickdownie i wbija w fotel. Na spalanie nie zwracam zbytniej uwagi ale średnio w trybie mieszanym ponad 9l. Przy czym muszę dodać, że często wykorzystuję możliwości silnika. Przy wersji w full opcji nie ma co narzekać. Samochód ma wszystko czego można chcieć. Trochę twarde zawieszenie na dziury i czasem jakiś plastik trzeszczy.
~jsz
Sedan 2.4 i 140KM 103kW
Samochód przyjazny kierowcy. Sylwetka do dziś może się podobać. Jest elegancki i nie rzuca się w oczy. Wewnątrz jest miło i przyjemnie. Wygodne fotele i możliwość zajęcia wygodnego miejsca za kierownicą zachęca do miłego spędzenia czasu podczas podróży tym samochodem. Ogólnie, jeśli ktoś nie potrzebuje duże go samochodu a chciałby mieć małego eleganckiego sedana to polecam ten pojazd.
~Łukasz
Sedan 2.0 D 136KM 100kW
Łącząc czarne S40 ze skórą otrzymujemy wyjątkowo atrakcyjnie wyglądające auto, za którym czasem przypadkowy przechodzień może się obejrzeć, a posiadany przez mój egzemplarz silnik 136KM sprawia, że auto nie męczy się ruszając ze świateł i jazda sprawia kierowcy przyjemność. Bezpieczeństwo w Volvo nie wymaga komentarza. Poza drobnymi mankamentami auto jest jak najbardziej godne polecenia
~Krzysztof 1968
Sedan 2.0 D 136KM 100kW
Bardzo przyjazne kierowcy auto, dobra alternatywa wobec odpowiedników spod znaku Audi, czy też BMW. Porównanie z tymi, którymi dużo jeździłem (VW Golf IV, Seat Leon II, Opel Vectra, Opel Astra III, Ford Mondeo 1,8TDCI) wypada zdecydowanie na korzyść. Gdyby tylko nie koszty przeglądów i awaryjność, byłbym bardzo zadowolony z jego posiadania. Można stwierdzić że go lubię choć bez wzajemności
~subaru2002
Sedan 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Teraz już jest super. Kupilem go z zapchanym DPF i z klekocząca dwumasa. Był prawie o polowe tanszy wiec wiadomo było ze trzeba zainwestować troche. I nikt nie plakal jak sprzedawal. Sprzedawca uczciwie opisal i przez telefon wymienim mi wszystko co jest nie tak. No prawie wszystko... Bo miała być dwumasa, po jej wymianie dalej cos tluklo. Okazało się ze to skrzynia się telepie.
~Alex
Sedan 1.6 D2 DRIVe 115KM 85kW
W zasadzie dobrze ale sa wpadki na calej lini... volvo serwis jest tak obliczony ze mnie trafia szlag! Przy 50tys, dokladnie tuż po gwarancji ssprzegło z docikiem do wymiany ! Instalacja bagaznika popękała, bo wiazki robią w Mielcu i oczywiscie bagaznika nie otworzysz bez instalacji! Volvo oraz producent instalacji OLEWAJA na maxa wiec nie polecam NOWYCH AUT!
~dar12
Sedan 2.0 145KM 107kW
Klasa premium wielu powie że można więcej oczekiwać ale każdy ma swoje zdanie ja powiem oczekiwałem mniej dostałem więcej więc jestem w pełni zadowolony, jeździłem różnymi markami aut ( nowymi ) i jak na razie każde zostaje w tyle jak dla mnie. Auto zaskakuje nie tylko wyciszeniem wnętrza i komfortem ale także wieloma innymi rzeczami które potrafią irytować kierowcę.
~czes11@wp.pl
Sedan 2.0 D 136KM 100kW
Gdyby nie ta usterkowość mogło by być dobrze,ale ze względu na w/w usterki jest tragicznie wszak nie jest to jakaś tam firma krzak tylko VOLVO prestiż itd.itp.szalę goryczy przechyliła usterka sterownika AIRBAG (zimny lut w sterowniku)jako elektryk nie mogę tego ogarnąć.Zadaję sobie pytanie co by było w trakcie jakiegoś zdarzenia na drodze (wypadku).Reasumując nie polecam.