Szukaj

Informacje o Cadillac STS 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW 2005-2010

Lata produkcji: 2005 – 2010
Segment: Auta luksusowe
Luksusowy, usportowiony model należący do klasy wyższej (segment E), choć zaliczany również do klasy luksusowej (segment F). Jego produkcja rozpoczęła się w 2005 roku. W ofercie Cadillaka STS zastąpił model Seville. Do poprzednika nawiązuje też nazwa auta – STS to skrót od Seville Touring Sedan. Model pozycjonowany jest między flagowym DTS oraz mniejszym CTS. Zbudowano go na platformie podłogowej GM Sigma, na której powstały też modele CTS i SRX. Od 2008 roku STS oferowany jest po stylistycznej modernizacji.
czytaj więcej
Powagosław
Ujednolicona stylistyka nowej linii Cadillaków nie wszystkim przypadła do gustu, ale w tym modelu ta kanciasta koncepcja została w pełni rozwinięta. STS jest smukły i elegancki, a cel ten został osiągnięty przy pomocy zaskakująco prostych środków. ~Powagosław
Luzacjusz
STS jest jak solówki Briana Maya w Queen. Może i zbyt patetyczne, za bardzo symfoniczne i takie ogólnie… hermetyczne, ale jak się ich słucha! I co z tego, że może Hendrix był lepszy. STS też nie jest uosobieniem moich marzeń, ale patrzę na niego z przyjemnością. ~Luzacjusz
Produkowany od 2005 do 2010 roku
Pojemność skokowa 3564 cm3
Typ silnika benzynowy
Moc silnika 258 KM (190 kW) przy 6200 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 346 Nm przy 3200 obr/min
Montaż silnika z przodu, podłużnie
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 6
Układ cylindrów widlasty
Liczba zaworów 24
Stopień sprężania 10,0 : 1 : 1
Typ wtrysku wielopunktowy (MPI)
Rodzaj skrzyni Automatyczna
Napęd na tylną oś Dostępny
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,4
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Bezawaryjność (poważne usterki) + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Silnik

Wady

- Bezawaryjność (drobiazgi) - Widoczność - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,5
~Caddy
Sedan 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW
Cadillac STS
Auto naprawdę sprawuje się dobrze. Podobnie, jak mój przedmówca, uważam, że Cadillac STS stanowi alternatywę dla Mercedesa E i S oraz BMW 5 i 7 z sześciocylindrowymi i ośmiocylindrowymi silnikami. Jest co prawda problem z autoryzowanymi stacjami obsługi, ale nie mają one zbyt wygórowanych cen za swoje usługi, jak marki wyżej wspomniane. Polecam ten samochód na dalekie przebiegi - nie odczuwa się zmęczenia dzięki wygodnym fotelom, są idealnie wyprofilowane, a dzięki dodatkowej regulacji na odcinku lędźwiowym, podróż jest jeszcze bardziej przyjemna. Posiadam Caddy'ego od kilku miesięcy, nie poznałem jeszcze w pełni jego możliwości, ale chcę służyć pomocą i radą dla innych, którzy zamierzają kupić ten model.
4,0
~Hassan z Wawy!
Sedan 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW
Cadillac STS
Świetne auto ,ale nie dla każdego, nie każdy będzie zadowolony ,że jego auto nie jest tak szybkie jak BMW 7 , tak wyciszone , tak przestronne, ma taki bagażnik itp. Ale jeśli chcesz się wyróżnić i lubisz dobry styl to bierz!!!!!!
4,6
~Paweł
Sedan 3.6 i V6 24V VVT 258KM 190kW
Cadillac STS
Auto ogólnie bardzo dobrze oceniam. Użytkowany przez 2 lata.
Cadillac STS