Szukaj

Oceń swój motocykl

Co prawda AutoCentrum.pl to portal głównie dla miłośników samochodów, niemniej również fani dwóch kółek znajdą tu interesujące informacje dla siebie. Wśród nich – indywidualne oceny kierowców motocykli na temat swoich maszyn.

Są dni, kiedy wielu kierowców samochodów zakłada odzież ochronną i kask, i wsiada na motocykl. Kto powiedział, że można mieć tylko jedną „motopasję”?

Innym przyda się Twoja opinia

Specjalnie dla miłośników motocykli powstał dział „Oceń Swój Motocykl”. Jego założenia są bardzo podobne do założeń kluczowego serwisu AutoCentrum.pl, czyli Oceń Swoje Auto. Z tą tylko różnicą, że tym razem oceniane są motocykle. W tym dziale każdy motocyklista może opisać swój jednoślad – jego wady i zalety. Może podać, jakie usterki go „dopadły” przez lata (bądź miesiące) użytkowania, czy łatwo było je zdiagnozować, a kiedy już się udało, to ile kosztowały naprawy, ewentualnie – czy dało się je wykonać samemu. To cenne informacje dla innych kierowców motocykli, jak i dla tych, którzy dopiero przymierzają się do zakupu „dwukołowca”. Wszelkie opinie o motocyklach z pewnością ułatwią im decyzję zakupową i pomogą wybrać ten, a nie inny model. Oczywiście nie dadzą stuprocentowej pewności, że ten motocykl pasuje do Twoich oczekiwań, ale prezentowane w naszym serwisie oceny motocykli na pewno ułatwią Ci ostateczny wybór.

Za co motocykl dostaje gwiazdki?

Uzupełniając opinie o motocyklach, użytkownicy oceniają różne cechy jednośladów. Po pierwsze – pytamy o całokształt, o ogólną sumaryczną ocenę motocykla. A także kolejno o poszczególne parametry, takie jak: silnik (jego kultura pracy i elastyczność), hamulce, skrzynia biegów. Prosimy też o ocenę ochrony przed wiatrem podczas jazdy, o ocenę pozycji za kierownicą i komfortu siedzenia, ocenę właściwości terenowych, turystycznych i miejskich (praktyczność w korkach). Ważne są też informacje na temat łatwości prowadzenia, niezawodności czy występowania usterek, jak i zużycie paliwa i stosunek jakości do ceny. To wszystko ma wpływ na ogólną ocenę danego modelu, a tym, którzy zastanawiają się nad zakupem, pomaga podjąć właściwą decyzję.

Zebrane w ten sposób opinie są bowiem prezentowane wszystkim zainteresowanym, a z punktów (gwiazdek), które są nadawane za każdą cechę, wyciągane są średnie, pozwalające ocenić poszczególne modele. Dzięki temu, już po przejrzeniu zgromadzonych opinii, jesteś w stanie odpowiedzieć wstępnie, czy ten motocykl jest dla Ciebie, czy spełni Twoje oczekiwania?

Czytaj więcej