Szukaj

Audi Q8 3.0 V6 286 KM, 2018 - test AutoCentrum.pl

Dodano: ponad rok temu
Wyświetlenia: 8 031

Audi Q8 wkracza na rynek kilka lat po tym, jak inni producenci zdążyli już zaprezentować swoje wariacje na temat tego typu nadwozia, określanego jako SUV Coupe. Czy jest zatem dopracowane w stu procentach?

 

10 lat temu BMW opowiedziało dowcip o X6. Wszyscy się śmiali, oprócz Audi. Po 10 latach pojawia się Q8. Trochę spóźnione, ale... Jakie jest? Znane już od dawna Audi Q7 wygląda trochę jak przerośnięte kombi. Czego natomiast można było się spodziewać po Q8? Przerośniętego kombi ze zbyt małym bagażnikiem? Obawialiśmy się najgorszego… 

 

W porównaniu do Q7 nowy model producenta z Ingolstadt ma inne proporcje: Q8 jest krótsze, niższe, za to szersze. Jak to przełoży się na miejsce w środku? Czy Dwumetrowiec będzie mógł wygodnie podróżować także z tyłu?

 

Co nas zaskoczyło? Otwieramy drzwi, a tam… bezramkowe szyby. Czy pasują do tego modelu? W samym wnętrzu króluje natomiast bezwzględny minimalizm, który nam coś przypomina… Okazuje się, że otaczają nas te same ekrany co np. w Audi A8. A czy jest szansa na wybór opcji z analogowymi zegarami?

 

Na razie w ofercie Audi Q8 mamy tylko jeden silnik o oznaczeniu 50 TDI. Jest to 3-litrowy silnik Diesla w układzie V6 o mocy 286 koni mechanicznych, który współpracuje z 8-biegową skrzynią tiptronic. Jakie wrażenia z jazdy daje nam taki zestaw? 

 

Będzie też o cenach i... lakierowanym zderzaku. 

 

Zapraszamy na film.

 

 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Audi Q8 SUV