Szukaj

Opel Grandland X 1.2 Turbo 130 KM, 2018 - test AutoCentrum.pl

Dodano: 2 lata temu
Wyświetlenia: 5 706

Jak jeździ nowy SUV Opla? Czy Grandland X zda test Dwumetrowca? I czym ten model różni się od Peugeota 3008?

 

Co wolicie – precla czy croissanta? To dwa zupełnie inne smaki. Jeden słony, drugi słodki. To też zupełnie inne kształty. Inne są również sposoby podania – croissanta zjemy najchętniej z dżemem i kawą, natomiast do precla pasuje wurst i piwo. Wybór pomiędzy jednym a drugim jest zatem zupełnie skrajny. Raczej nie zdecydujecie się na oba wypieki na raz. Co więc je łączy? Dostaniecie je w piekarni.

 

Przed podobnym wyborem stawia nas „piekarnia” grupy PSA. Oto „wypiekła” Opla Grandlanda X i Peugeota 3008. Co byście wybrali? Czy w świecie motoryzacji te dwa smaki – niemiecki i francuski będą równie inne, co tradycyjne dla tych krajów wypieki? Czy wybór będzie miał znaczenie? Innymi słowy – czy Grandland X może być lepszy niż wielokrotnie nagradzany 3008?

 

Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym teście. Przyjrzymy się szczegółom nadwozia, poszukując podobieństw i różnic. Zajrzymy do katalogów, by sprawdzić dokładne wymiary. Porównamy też wnętrza obu modeli. Jakie systemy zastosował Opel w modelu Grandland X? Jakie technologie zostały tutaj wykorzystane? Na koniec – jak zwykle – zajrzyjmy do bagażnika. Ile litrów pomieści?

 

Testujemy wersję z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 130 koni mechanicznych, która rozwija 230 Nm przy 1750 obr./min. Z manualną skrzynią biegów osiągnie prędkość 100 km/h w 10,9 sekundy. To więcej czy mniej niż 3008? A jakie będzie zużycie paliwa? I przede wszystkim – jak prowadzi się Opel Grandland X? 

 

Zapraszamy na test modelu: Opel Grandland X 1.2 Turbo 130 KM, 2018.

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Opel Grandland X SUV