Szukaj

Seat Arona 1.5 TSI 150 KM, 2018 - test AutoCentrum.pl

Dodano: 4 lata temu
Wyświetlenia: 5 845

Czym Seat Arona wyróżnia się spośród innych crossoverów? I jak jeździ wersja z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM i z 6-biegową manualną skrzynią biegów?

 

Czym jest Arona? To miasto na Wyspach Kanaryjskich, konkretnie trzecie co do wielkości na Teneryfie. Wcześniej nie było specjalnie zaludnione – jeszcze w 1981 roku mieszkało tam zaledwie 13 tys. osób. W 2017 roku natomiast liczba mieszkańców wzrosła już do 93 tys. Podobnie jest z rynkiem crossoverów. Kiedyś mało kto o nim słyszał, dziś jesteśmy wręcz zalewani nowościami z tego segmentu. Jedną z nich jest Seat Arona. 

 

Czym wyróżnia się w tłumie? Jakiego ma „asa w rękawie”? Na te pytania odpowiemy w filmie.

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Arona to Ibiza na szczudłach. Jakie ma wymiary? Czy jest dużo większa i wyższa od miejskiego hatchbacka? A jakie charakterystyczne dla crossoverów detale się tu znajdują?

 

Projekt deski rozdzielczej jest dość prosty, ale przez to też funkcjonalny. Na środku kokpitu zobaczymy duży, 8-calowy ekran systemu Navi System, który jest standardem dla wersji Xcellence i FR. 

 

Co ciekawe, choć wszystkie przyciski są dotykowe i w dodatku niezbyt duże, a więc trochę trudno w nie trafić podczas jazdy, Seat nie zrezygnował całkowicie z przycisków fizycznych. Nadal mamy pokrętła do kontroli głośności i przełączania funkcji. A jaki zestaw audio mamy do dyspozycji?

 

Wnętrze jest dość przestronne. Czy pasażerowie będą w tym aucie wygodnie podróżować? Ile miejsca mamy w bagażniku? Jakie mamy schowki mamy, a czego nam brakuje? I czy ten model zda test Dwumetrowca?

 

Seat Arona jest dostępny tylko z napędem na przednią oś, z 5- i 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową DSG. Wśród silników benzynowych mamy 1.0 TSI o mocy 95 lub 115 KM lub też 1.5 TSI o mocy 150 KM. Z diesli jest 1.6 TDI w wariancie 95 lub 115 KM. 

 

My testujemy najmocniejszą benzynową wersję, a więc 1.5 TSI 150 KM z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Jak przyspiesza ten samochód? Jakie ma zużycie paliwa? I jak się prowadzi? 

 

Zapraszamy na film. 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Seat Arona Crossover