Szukaj

Volvo EX30 – już wiem, dlaczego to samochód roku

Dodano: 1 miesiąc temu
Autor: Mateusz Raczyński
Wyświetlenia: 839

W tym filmie testujemy nowy samochód elektryczny od Volvo – EX30. W wielu aspektach zaskakuje bardzo pozytywnie, bo w tej wersji, przyspiesza do setki szybciej, niż Audi RS5 i kosztuje niecałe 250 tys. zł z pełnym wyposażeniem, ale jeśli macie mniejszy budżet, to tego elektrycznego SUV-a możecie je mieć już za niecałe 170 tys. zł.

Wnętrze hołduje minimalizmowi, ale nie chodzi tu tylko o styl – tak jest i ciekawiej, i taniej. Projekt deski rozdzielczej czy drzwi wygląda świetnie. W testowanym egzemplarzu dostaliśmy wnętrze w stylu Mist z materiałami z mieszanki wełny i poliestru, elementami ozdobnymi z lnu i czarną podsufitką – całość nawiązuje do typowo skandynawskiego stylu. Ponad 1/6 użytych w EX30 plastików i aluminium pochodzi z recyklingu, ale też dzięki temu wygląda to interesująco.

Volvo EX30 występuje w dwóch wersjach i w każdej jest szybkie. Podstawowy wariant osiąga 272 KM, ma napęd na tył i przyspiesza do setki w 5.7 s. Za 20 tys. zł można zwiększyć pojemność akumulatora z 49 do 64 kWh netto i tym samym też zasięg z 344 do 480 km w cyklu mieszanym.

Są tu jednak trzy problemy, które dla niektórych mogą przekreślić zakup tego samochodu. Zobaczcie sami!

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Volvo EX-30