Ocena kierowcy - Chevrolet Alero

Grzesiek S., 16 lat temu
Silnik 3.4 i V6 177KM 130kW
Rok produkcji 2001
Chevrolet Alero 3.4 i V6 177KM 130kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : wreszcie dzwięk sinika nie przypominający suszarki do włosów:) spalanie tez milo zaskoczyło myslałem ze bedzie ze 2 litry wiecej
minał rok a ja nadal cieszę się z jazdy samochód nietypowy mozna powiedzieć ze wyróznia sie z tłumu. Nie ma szans pomylić sie na parkingu:) ogolnie stosunek ceny do "przyjemności" posiadania takiego samochodu idelany oczywiście mam świadomość ze ten samochód to amerykańskia klasa sreddnia ale mi na Polskie warunki w zupełności wystarcza
ładnie "mruczy" az czasami chce się się ściszyć radio dobre przyspieszenie, przez rok i 10 tys. km jedna usterka wydmuchało uszczelkę spod kolektora
bez specjalnych zachwytów ale też nie ma na co narzekać
ciut ciut za mięki w zakretach no ale za to pieknie się płynie w trasie
jak to w Amerykanach wszystko tam gdzie powinno być jedyne czego mi brakuje to "kontrolka właczonych świateł" - nie zawsze ufam czujnikowi zmroku skórka na siedzeniach bardzo miła:)
gdyby nie klima to byłby to chyba największy minus tego samochodu pozbycie sie wilgoci bez klimy graniczy z cudem za to przy właczonej klimce wszelkie "opary" znikaja w sekundy w lato chłodek ze az miło - samochód mam czarny to potrafi się nagrzać
mam 191 cm wzrostu mieszcze sie bez problemu i za mną tez mozna się zmieścić bez większych wysiłków zdarza mi sie zreszta wozić Młode pary do ślubów i nikt jeszcze nie narzekał wręcz chwalił bagażnik olbrzymi
wyciszenie bez zarzutu przy otwartym dachu z tyłu nawet nie wieje po glowach nagłośnienie audio więcej niż dobre
praktycznie przezz ten rok spalanie bez wiekszych odchyłek: w miescie -Warszawa ciągłe korki 12.5 litra ( nogi nie mam lekkeij) w trasie Warszawa-Katowice-Warszawa 140 KM na liczniku -10.4 L moje maksimum po mieście to 14.5 L - chyba raz się zdazyło porównujac to spalanie chociazby z moim ostatnim samochodem i tak jest rewelacyjnie Almera 1.8 czyli z prawioe dwukrotnie mniejszym silnikiem pali 10 litrów w dokładnie tych samych warunkach ( przez ten rok jezdziłem na zmiane tymi samochodami)
krótko mówiac jestem bardzo zadowolony z tego zakupu
jedyne co wymieniłem przez rok to 2 zarówki w przednich swiatłach
wymieniłem komplet uszczelek pod kolektorami jedna z nich przepuszczala przy okazji wymieniłem pompę wody - cociaz nie było to w 100% konieczne

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.4 i V6 177KM 130kW [l/100km]

12,2