Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T300 Sedan

PK, 10 lat temu
Rok produkcji 2012
Chevrolet Aveo T300 Sedan 1.2 86KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto prowadzi się pewnie, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort jazdy.
Podchodziłem do tego zakupu z pewnym dystansem. Obawiałem się tej marki - niezawodności, korozji nadwozia. Przynajmniej jak na razie moje obawy były niesłuszne. Autem jeździ się bardzo przyjemnie, a wyposażenie za tę cenę to bajka. Jedyną rysą na bardzo pozytywnym całokształcie to czarne plastiki w środku imitujące skórę. Bardzo łatwo się brudzą, a zarysować je można nawet paznokciem. Za to spasowanie elementów jest na wysokim poziomie i nie nie trzeszczy, ani nie skrzypi.
Silnik pracuje cicho na postoju. Podczas jazdy jego odgłos nie przeszkadza, chyba że jedziemy 140km/h na autostradzie. Jest to idealny silnik na miasto. Mocy i elastyczności wystarcza. Poza miastem przydałoby się czasem więcej mocy do wyprzedzania, ale jeśli ktoś nie kupuje tego samochodu, aby się ścigać to silnik wystarczy.
Skrzynia biegów chodzi lekko. Nie ma najmniejszego problemu ze zmianą przełożeń.
Układ jezdny pozytywnie mnie zaskoczył, szczególnie zawieszenie. Pracuje cicho, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort jazdy. Auto pewnie trzyma się drogi. Po przesiadce ze starego samochodu brakowało mi wyczucia w kierownicy kontaktu kół przednich z nawierzchnią. \"Problem ten\" po kilku tygodniach jazdy samochodem całkowicie mija.
Nie mam problemu z widocznością w żadnym kierunku. No może patrząc do tyłu nie widać kufra, ale tu z pomocą przychodzi czujnik parkowania.
Pomimo, że kokpit wygląda trochę kosmicznie jest ergonomiczny. Obsługa świateł, wycieraczek, nawiewu czy radia nie sprawia problemu. Niektórzy mogą obawiać się nietypowego prędkościomierza. Niepotrzebnie. Prezentowane na wyświetlaczu dane są bardzo czytelne i przekazują to co dla kierowcy najważniejsze. Nie wiem czy wrócę jeszcze do samochodu ze \"zwykłymi zegarami\".
Gdy trzeba chłodzi, gdy trzeba wieje, a jak podkręcisz to mocno powieje... Czyli żadnych problemów w tej sprawie, żadnych nieprzyjemnych zapachów z nawiewu.
Z przodu przestrzenie jest w sam raz. Można poczuć się komfortowo. Jeśli z przodu zasiadają osoby do 180cm to i z tyłu będzie odpowiednio dużo miejsca na nogi. Przy wyższym kierowcy z tyłu miejsca na nogi robi się już mniej, ale nie jest tragicznie. No i jeszcze jedno. 3 dorosłe osoby z tyłu będą jechały w ścisku...
Wyciszenie pracy silnika (do około 120km/h) i zawieszenia jest na dobrym poziomie. Odgłosy otoczenia mogłyby być bardziej przytłumione, ale w końcu mamy do czynienia z tanim samochodem.
Przy spokojnej jeździe poza miastem nieobciążonym samochodem i bez klimy udało mi się osiągnąć wynik poniżej 5l PB95 na 100km. Z pasażerami, bagażami i klima jest to około 5,5-6l na 100km. W mieście nigdy nie przekroczyłem 8l, a zazwyczaj spalam około 7,5l. Nie ma więc może rewelacji jak na taki silnik, ale jest nieźle. Cena pierwszego przeglądy z wymianą oleju, filtra oleju i filtra kabiny to około 700zł. Jak dla mnie trochę drogo. Napraw na szczęście jeszcze nie miałem, więc na ten temat nie mogę się wypowiedzieć.
Myślę, że za te pieniądze nie można kupić lepiej wyposażonego samochodu z tak dużym bagażnikiem.
Brak usterek.
Brak poważnych usterek