Ocena kierowcy - Chevrolet Blazer I

Rafał liniowiec@wp.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1985
Chevrolet Blazer I 6.2 130KM 96kW 1982-1991 - Oceń swoje auto
Silnik ma olbrzymią pojemność jak na nasze warunki a przy tym wyjątkowo mała moc.Wynosi ona bowiem około 130KM.Jeśli ktoś poszukuje rajdówki będzie bardzo zawiedziony.Jeśli jednak poszukuje w silniku prostoty niezawodności i olbrzymiej siły bedzie to świetny wybór.Motor ten właściwie eksploatowany przejeżdża setki tys mil bez remontu.Moc max uzyskuje przy niewiel ponad 3500tys.obr/min czyli jest typowym wolnoobrotowcem.
Jest to mój pierwszy automat wiec nie mam punktu odniesienia.Ja nie narzekam.Moja skrzynia ma trzy biegi działa bez większych szarpnięć i póki co wymieniłem tylko olej i filtr.
Tpowy układ klasycznego auta terenowego.Sztywne mosty, reduktor,stały napęd na tył i dołączany przedni.resory piórowe.Prosty trwały i niezawodny.Aby załączyć przedni most należy recznie przestawić sprzęgiełka na piastach kół przednich.
Widoczność do przodu i na boki super.Siedzi sie wysoko jak w ciężarówce.Lusterka olbrzymie ale moim zdaniem troszke niepraktyczne(są szersze niż wyższe jak w osobówce,a mogly by mieć kształt jak w ciężarówce).Martwe pole takie ze może się w nim ukryć sporawe kombi.Trzeba uważać przy zmianie pasa ruchu.Parkowanie tylem klopoptliwe.Szyba tylna bardzo duza ale wysoko umieszczona co uniemożliwia obserwacje niższych przedmiotów podczas cofania
Moim zdaniem super,jednak gabaryty auta powodują że praktycznie nie jest możliwe sięgnięcie do schowka przed fotelem pasażera nie opuszczając miejsca kierowcy:)
Moje auto nie ma klimy, ale latem można zdjąć tylną nadbudówkę i śmigać prawdiwym pick-upem. Ogrzewanie super wydajne.
Full Size!
Dam ocene dobrą.Silnik słychać conajmniej wyraźnie ale jeśli ktoś kupi takie auto to hałas wielkiego amerykańskiego V8 bedzie muzyką dla jego uszu.
Minimum spalanie na trasie przy 80-90km/h to 10-11 l/100km. W mieście pali mi minimum 14-15litrów.Sadze że wbrew pozorom to przyzwoity wynik,biorąc pod uwagę wielkość tego autai silnika(wiekszość dużych terenówek wygląda przy moim aucie jak małe SUV-y). Części dostępne ale warto być cierpliwym i szukać z różnych źródeł.Czasem kupione w stanach wychodzą polowę taniej niż w kraju,czasem jest zupełnie odwrotnie. PS poszukuję kontaktów z właścicielami tych aut,sprzedawcami części itp
Auto nie jest młode a jego ceny w porównaniu do innych terenówek znaczne
Prosty trwały łatwy w obsłudze.Minusem jest wielkość podzespołów i ich waga.
Przytrafilo mi się pęknięcie koła zamachowego.Sądze jednak że to przypadek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 6.2 130KM 96kW [l/100km]

12,5