Ocena kierowcy - Chevrolet Orlando

Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: 5 lat
Chevrolet Orlando 1.8 141KM 104kW 2010-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość, niezawodność i komfort do ceny
Dałbym 5 gwiazdek, ale jednak drobne wady ma. Niestety miałem dość ubogą wersję ale za to zabajecznącenę. Niemniej niektóre braki nie pozwalają na prawidłową ocenę w tych kategoriach.
1,8 l z Ecotec z Vectry sprawdzony, bezawaryjny , całkiem rozsądne spalanie , mówimy cały czas o aucie , które w salonie kupiłem za 61500 PLN brutto
klasyk, manual , precyzyjna przez cały okres eksploatacji, wada: tylko 5 przełożeń
no szału nie ma, ale też nie ma porażki to w końcu sprawdzona przez lata Vectra
No i tu jest OK, wygląd ma niebanalny, nawet nieco agresywny jak SUV a nie mini van, którym jest. Lusterka zewnętrzne jak patelnie nie ma martwego pola.
siedzi się wysoko, to dużo widać, ale boczny przedni słupek trochę przeszkadza, trzeba uważać , czy ktoś nas nie zachodzi z boku od lewej.
w wersji , którą używałem, to łba nie urywało, fajny jest gadżet , schowek pod panelem radia, gdzie można wrzucić np.: MP 3 ale moja wersja nie miała USB tylko AUX czyli słabo, za to gniazdek zapalniczkowych było pod dostatkiem, z przodu przy tylnych siedzeniach i w bagażniku
w mojej wersji była manualna klima i jej zasięg był średni, ogrzewanie pasażerów w drugim rzędzie też nie rozpieszcza
I tu jest rzeczywiście fajnie, miejsca dosyć, czuje się, że to kawał auta, trochę ciasnawo na trzecim rzędzie siedzeń, ale nie każdy musi jeździć w siódemkę, w każdym razie za kierownicą miejsca full, a mały nie jestem, nad głową też ok, mój kolega 2,04 m wzrostu jechał i nie narzekał.
nie jest katastrofą, ale też nie jest to mercedes, biorąc poprawkę na cenę to jest więcej niż dobrze
Tani , chyba bardzo tani, przeglądy niby często co 15000 km, ale koszt razem z czyszczeniem klimy to 400-450 zł
W moim przypadku ideał jak już wspomniałem 61500 za nowy samochód 7 osobowy z czteroletnią gwarancją i 140-ma konikami, śmigający bez bólu 180 km /h brzmi prawie nieprawdopodobnie
przez 5 lat dwa razy zepsuł się elektryczny zamek bagażnika i rozpadła się roletka - i to były jedyne usterki, kiedyś miałem Alfę i dlatego usterki z Orlando uważam, za absolutny brak usterek :)
ZERO usterek przez 5 lat, nie ma o czym pisać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 141KM 104kW [l/100km]