Ocena kierowcy - Chrysler LHS I

Yankees - TK, 15 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 218KM 160kW
Rok produkcji 1996
Chrysler LHS I 3.5 i V6 24V 218KM 160kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Szeroka i niska zabawka , co daje bardzo opływowy kształt jak na ten rocznik.
Jak na ten rocznik i przebieg jest OK
Daje ocenę 5 ponieważ uważam że silnik jest bardzo elastyczny. Zachowuje się super zarówno przy wolnej jak i dynamicznej jeżdzie .Kultura pracy jest OK , chociaż dla mnie mógłby trochę bardziej ryczeć :)) Jak przypadło na amerykańca.
Skrzynia działa bez zarzutów . Zaletą jest to że zmienia biegi jak tylko chcesz . Jeżeli chcesz zaoszczędzić na waszce i jeżdzisz spokojnie - biegi są zmieniane przy niskich obrotach , a jeżeli chcesz pocisnać to zmiana biegu następuje na czerwonym polu obrotomierza. Dużą zaletą jest też nadbieg tzw. overdrive
Trzyma się drogi jak by był przyklejony. Jedynie na koleinach deko go buja ( ale jest to problem naszych dróg , a nie zawieszenia )
A jaka może być widoczność w tak dużym aucie ?? Doskonała .
Zaleta - bardzo szybko się nagrzewa zimową porą.
Nawet audi A8 nie oferuje tyle miejsca w środku , a do tego te kanapy.
Przy bardzo ostrej jeżdie , trochę słychać silnik . Na autostradzie słychać tylko szum opon ( nawet przy 190 km ).
Zużycie paliwa zależy od jazdy . Amerykańcem trzeba nauczyć się jeżdić . Na autostradzie przy prędkości 160 km pali równą 10 , a jak się depta w pedał to około 13 litrów ( prędkość 200 km )benzyny. LPG przy 200 km trzeba liczyć około 18 litrów. Max spalanie na mieście - 20 LPG. Minimum jeszcze nie próbowałem , gdyż bardzo często staje na światłach koło mnie jakiś leszcz , który chce sprawdzić swoje możliwości :))
Przy LPG całkiem pozytywnie . W podobnej cenie można kupić Audi A4 ,którego nie da się porównać w żaden sposób z Yankessem.
Problemy z gazem na początku. Jeżeli ktoś się zdecyduje na LPG to niech się 3 razy zastanowi gdzie będzie go zakładał ( to jest amerykaniec w dodatku z automatyczną skrzynią , więc LPG musi być starannie dobrane )
Pompa wody - z mojej winy ponieważ nie zmieniłem przy wymianie rozrządu .

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V 218KM 160kW [l/100km]

12,3